Siedem kilogramów plastiku w żołądku jelenia. "Jadł te śmieci przez długi czas"

[object Object]
Jeleń z tajlandzkiego parku narodowego miał siedem kilogramów plastiku w żołądkuWildlife Conservation Section Office of Conservation Area 13
wideo 2/11

Ręcznik, saszetki z kawą, gumowe rękawiczki i torebki foliowe to tylko kilka ze "specjałów", jakimi żywił się jeleń znaleziony w poniedziałek w Parku Narodowym w Khun Sathan w Tajlandii. Z jego żołądka wydobyto siedem kilogramów plastikowych odpadów. Śmieci najprawdopodobniej zablokowały jego przewód pokarmowy.

W żołądku dzikiego jelenia, który padł w Parku Narodowym w Khun Sathan w północnej Tajlandii, znaleziono siedem kilogramów plastikowych odpadów. Po dokonaniu oględzin stwierdzono, że zwierzę zjadło między innymi plastikową linę, męską bieliznę, kilka torebek foliowych, saszetki z kawą rozpuszczalną, mały ręcznik, gumowe rękawiczki i makaron błyskawiczny.

Zwierzę znaleziono w poniedziałek podczas patrolu.

- Widać było, że jadł te śmieci przez długi czas - powiedział Kriangsak Thanompun, dyrektor lokalnego Departamentu Ochrony Przyrody i Roślin.

Śmierć spowodowało najprawdopodobniej zablokowanie przez plastik przewodu pokarmowego jelenia. Specjaliści będą jeszcze przeprowadzać w tej sprawie dochodzenie.

"Weź trochę odpowiedzialności"

Po udostępnieniu zdjęć jelenia na profilu na Facebooku zawrzało.

- Kiedy idziesz do parku narodowego, zabierz swoje śmieci z powrotem. Weź trochę odpowiedzialności - komentowano pod postem.

Według Thanompuna park zamierza wprowadzić w życie działania zachęcające odwiedzających do zbierania śmieci i plastiku z terenu.

Ogromny problem

To nie pierwszy przypadek zwierzęcia, które zdechło w tym kraju z powodu plastiku w żołądku. Na początku tego roku Tajlandia żyła historią młodego diugonia przybrzeżnego, który także żywił się śmieciami. Zdjęcia z dramatycznej akcji ratunkowej obiegły cały świat, jednak kilka miesięcy później zwierzę padło ze względu na zatory, jakie odpady spowodowały w jego żołądku.

Według Greenpeace w Tajlandii wyrzuca się rocznie około 75 miliardów plastikowych toreb. Minister środowiska zapowiedział, że w styczniu 2020 roku zostaną wprowadzone ograniczenia w produkcji i wykorzystywaniu foliówek.

Autor: kw/map / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Wildlife Conservation Section Office of Conservation Area 13

Pozostałe wiadomości