Najnowsze

Rzadko się to zdarza. Alarm przed tornadem dla Nowego Jorku

Najnowsze


Gwałtowne burze przetoczyły się przez kilka amerykańskich stanów w nocy z niedzieli na poniedziałek. Synoptycy z amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej (NWS) wydali ostrzeżenia przed tornadem między innymi dla Nowego Jorku.

Burza, która przeszła przez stan Nowy Jork pozbawiła prądu ponad 100 tysięcy gospodarstw domowych. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) wydała - co rzadko się zdarza - ostrzeżenia przed tornadem dla obszarów aglomeracji nowojorskiej, w tym dla Bronxu i Yonkers. Zagrożone było także New Rochelle w tym stanie. Alerty pojawiły się w niedzielę w nocy miejscowego czasu na Twitterze.

W Greenwich w stanie Connecticut wiatr w porywach osiągał 120 kilometrów na godzinę. Odnotowano utrudnienia w transporcie kolejowym. W poniedziałek rano prawie 40 tysięcy domów i firm było bez prądu.

Ulewny deszcz w Brooklynie

Jeden ze świadków weekendowego załamania pogody w Nowym Jorku, Andrew Nazdin, udokumentował na nagraniu ulewę w Brooklynie. W rozmowie z Reuterem przyznał, że o alarmie pogodowym dowiedział się, gdy burza już trwała, a on przedarł się przez ulewny deszcz do pobliskiego sklepu spożywczego.

Autor: anw / Źródło: Reuters, Enex

Pozostałe wiadomości