Najnowsze

Przeżyła 18 godzin pod śniegiem. "Myślałam, że tam umrę"

Najnowsze


W zasypanym przez lawinę domu w pakistańskiej części Kaszmiru znaleziono dwunastolatkę. Przeżyła 18 godzin uwięziona pod śniegiem. Gwałtowna zimowa pogoda w ostatnich dniach w Pakistanie, Afganistanie i Indiach doprowadziła do śmierci łącznie ponad 100 osób.

Dwunastoletnią dziewczynkę znaleziono w środę w domu w Kaszmirze na północy Pakistanu. Przeżyła 18 godzin pod śniegiem.

- Myślałam, że tam umrę - powiedziała dwunastolatka Samina Bibi w szpitalu, do którego trafiły dziesiątki innych osób poszkodowanych w lawinach, które zeszły w poniedziałek w Pakistanie i Indiach. Jak opowiadała, uwięziona w pokoju czekała na pomoc, nie mogła spać. Miała złamaną nogę, a z ust leciała jej krew.

W trzypiętrowym domu, gdzie znaleziono dziewczynkę, zginęło 18 osób. Jak powiedziała matka dwunastolatki, wszystko wydarzyło się w mgnieniu oka. Po tym jak zginęła dwójka jej innych dzieci, nie miała nadziei na odnalezienie córki żywej.

Łącznie zginęło ponad 100 osób

Jak podały władze Pakistanu, do 74 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych poniedziałkowych lawin w Kaszmirze. Natomiast w ciągu kilku ostatnich dni w wyniku gwałtownej zimowej pogody w Pakistanie łącznie zginęło sto, a w Afganistanie 18 osób. 10 osób zmarło z powodu lawin w części Kaszmiru należącej do Indii.

Lawiny uszkodziły ponad 100 różnych budynków. Duże ilości śniegu spadły też w Beludżystanie, południowo-zachodniej prowincji Pakistanu utrudniając przemieszczanie się po drogach.

Pogoda w regionie się uspokoiła, jednak na piątek prognozowany jest powrót obfitych opadów śniegu. W północnym Pakistanie temperatura spada do -20 stopni Celsjusza.

Autor: ps/aw / Źródło: PAP, Anadolu Agency, CNA

Pozostałe wiadomości