Najnowsze

Przed nami kolejna trudna noc. Pojawią się marznące opady i mróz

Najnowsze

Przed nami trudna noc
tvn24Przed nami trudna noc

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem i silnym mrozem. Ślisko może być na zachodzie kraju. Mróz chwyci na południowym wschodzie.

W woj. zachodniopomorskim alert obowiązuje od soboty godziny 20 do niedzieli, do godziny 9. Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki lub marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Opady najwcześniej wystąpią na zachodzie województwa, a następnie będą przemieszczać się w kierunku wschodnim.

W woj. pomorskim ostrzeżenie obowiązuje od północy do niedzieli, do godziny 12. Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu i mżawki, powodujących gołoledź.

W woj. lubuskim groźne zjawiska pojawią się od godziny 16 w sobotę i będą trwać do niedzieli, do godziny 5. Prognozuje się wystąpienie słabych i miejscami umiarkowanych opadów marznącego deszczu oraz mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z zachodu na wschód województwa.

W woj. wielkopolskim alert będzie ważny od soboty godziny 18 do niedzieli, do godz. 7. Prognozuje się wystąpienie słabych i miejscami umiarkowanych opadów marznącego deszczu oraz mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z zachodu na wschód województwa.

W woj. kujawsko-pomorskim ostrzeżenie obowiązuje od soboty godziny 22 do niedzieli, do 10. Prognozuje się wystąpienie słabych i miejscami umiarkowanych opadów marznącego deszczu oraz mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z zachodu na wschód województwa.

W woj. dolnośląskim alert obowiązuje od soboty od godziny 16 do niedzieli do godz. 7. Prognozuje się wystąpienie słabych i umiarkowanych opadów marznącego deszczu oraz mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów powoli przemieszczać się będzie z zachodu na wschód województwa.

W woj. opolskim ostrzeżenie jest ważne od soboty od 22 do niedzieli, do 10. Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z zachodu na wschód województwa.

Silny mróz na wschodzie i południu

Ponadto w woj. lubuskim ostrzega się przed silnym mrozem. Alert obowiązuje od soboty godz. 20 do niedzieli godz. 6. Temperatura minimalna w nocy spadnie do -16 st. C. Średnia prędkość wiatru wyniesie nawet 15 km/h.

Silny mróz pojawi się także w woj. podkarpackim. Alert w tym regionie obowiązuje od soboty godz. 19.30 do niedzieli do godz. 8. Miejscami w obniżeniach terenu prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16 st. C do -14 st. C. Średnia prędkość wiatru wyniesie od 5 km/h do 15 km/h. Alert obowiązuje także w woj. małopolskim w subregionie południowym. Jest ważny od soboty od 19.30 do niedzieli do godz. 8. Miejscami w obniżeniach terenu prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16 st. C do -14 st. C. Wiatr osiągnie prędkość od 5 km/h do 15 km/h.

Alert pierwszego stopnia

Alert pierwszego stopnia oznacza "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Na Kontakt 24 otrzymujemy zdjęcia termometrów. Czekamy na więcej!

Ostrzeżenia przed marznącymi opadami i silnym mrozemTVN Meteo/IMGW

Autor: AD/jap / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo/IMGW

Pozostałe wiadomości