Prognoza pogody na dziś: aż 14 stopni. Wiatr będzie silniejszy

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na czwartek

Czwartek okaże się stosunkowo ciepły i pogodny, chociaż dokuczyć może wiatr, który w górach osiągnie prędkość nawet do 100 kilometrów na godzinę.

We czwartek na północy i wschodzie kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami, przy czym z początku na Suwalszczyźnie spadnie słaby deszcz. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10 stopni Celsjusza w centrum kraju do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Na Przedgórzu Sudeckim miejscami słupki termometrów wskażą nawet do 14 stopni Celsjusza. Wiatr południowy i południowo-zachodni okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach do 60, a nawet 70 km/h na Wybrzeżu. Wysoko w górach powieje powyżej 100 km/h.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza okaże się niższa niż jeszcze w środę: poniżej 60 procent na południowym zachodzie oraz powyżej 80 procent na północnym wschodzie - Suwalszczyźnie oraz Warmii i Podlasiu. W tych regionach odczujemy też chłód, podczas gdy w pozostałych regionach możemy spodziewać się termicznego komfortu. W zachodnich regionach, w związku z chłodem i wilgocią, którą przyniesie aura, warunki będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w czwartek
Warunki biometeorologiczne w czwartekTVN Meteo

Prognoza dla poszczególnych miast

WARSZAWA

Dzień: pochmurno z rozpogodzeniami. Termometry wskażą do 8 stopni Celsjusza. Powieje wiatr z kierunków południowych, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1000 hPa, nie zmieni się zbytnio.

TRÓJMIASTO

Dzień: pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura wyniesie nawet do 8 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków południowych okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1010 hPa, bez większych zmian.

POZNAŃ

Dzień: pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie 10 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków południowych okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 999 hPa, nie zmieni się.

WROCŁAW

Noc: pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura spadnie nawet do 4 stopni Celsjusza. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, okresami okaże się dość silny. Ciśnienie około północy wyniesie 998 hPa, bez większych zmian.

KRAKÓW

Dzień: pogodnie. Termometry wskażą nawet 11 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków południowych okaże się umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 989 hPa, bez większych zmian.

Autor: sj/aw,map / Źródło: TVN Meteo; źródło głównego zdjęcia: Visualhunt (CC BY-SA 1.0)/ Chris Sorge

Źródło zdjęcia głównego: Visualhunt (CC BY-SA 1.0)

Pozostałe wiadomości