Najnowsze

Pogodnie nad morzem i na Mazurach, deszczowo w górskich kurortach

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów nadmorskich

Nad Bałtykiem i na Mazurach turystów czeka pogodny dzień. Jednak w górach wczasowicze będą narzekać, ponieważ w całym regionie prognozowana jest deszczowa aura. Temperatura zawaha się od 16 st. C w Szklarskiej Porębie do 28 st. C w Augustowie.

Nad morzem mogą pojawić się burze w zachodnich kurortach : Świnoujściu i w Międzyzdrojach. W Rewalu i w Dziwnowie prognozowane są przelotne deszcze. W pozostałych miejscach synoptycy przewidują pogodną aurę. Termometry wskażą od 22 st. C w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Ustroniu Morskim, Kołobrzegu, Ustce, Łebie, Jastarni i na Helu. Najcieplejszym kurortem będzie Krynica Morska. Termometr tam wskaże 25 st. C. Temperatura morza wyniesie od 15 st. C w Łebie i we Władysławowie do 21 st. C w Międzyzdrojach i w Świnoujściu.

Pogodnie na Mazurach

Na Mazurach w wielu miejscach niebo będzie zachmurzone. Przelotny deszcz jest możliwy tylko w Piszu. Kurort ten będzie jednocześnie najchłodniejszym miejscem na Mazurach. Temperatura wyniesie tam 24 st. C. W wielu miastach termometry wskażą 26 st. C, jednak najcieplej będzie w Augustowie, synoptycy prognozują tam 28 st. C. Temperatura wody zawaha się od 20 st. C w Gołdapi, Augustowie, Ełku i Olecku do 22 st. C w Giżycku, Mikołajkach i Rucianym Nida.

Prognoza pogody dla kurortów mazurskich
Prognoza pogody dla kurortów mazurskich TVN Meteo

Deszczowe i burzowe chmury w górskich kurortach

W górach turyści będą narzekać na pogodę. We wszystkich kurortach prognozowane są deszcze lub burze. Temperatura zawaha się od 16 st. C w Szklarskiej Porębie do 25 st. C w Iwoniczu-Zdrój.

Prognoza pogody dla kurortów górskich
Prognoza pogody dla kurortów górskichTVN Meteo

Autor: mab/mj / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości