Najnowsze

Pogoda na dziś: wtorek pod znakiem intensywnych opadów

Najnowsze

Pogoda wtorek 24.08
tvnmeteo.plPogoda wtorek 24.08

Pogoda na dziś upłynie pod znakiem deszczu. Opady miejscami będą intensywne - do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Mogą pojawić się też burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 stopnie Celsjusza.

Pogoda na dziś zapowiada się następująco: na wschodzie, południu i w centrum kraju prognozowane są duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu do 10 litrów na metr kwadratowy. W regionach południowo-wschodnich opady będą mieć intensywne, może spaść do 40 l/mkw. Niewykluczone są burze. W pozostałej części Polski wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Ziemi Lubuskiej. Z północnego wschodu powieje umiarkowany i okresami dość silny wiatr. W burzach porywy mogą rozpędzać się do 80 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek, 24.08

Największa wilgotność powietrza wystąpi na południu Polski. Mieszkańcy północnego wschodu odczują komfort termiczny, a południowego zachodu chłód i wilgoć. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane - w północnych regionach neutralne, a w południowych niekorzystny.

Warunki biometeorologiczne we wtorek 24.08
Warunki biometeorologiczne we wtorek 24.08tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Wystąpi duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu, które po południu będą zanikać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z północnego wschodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1008 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a powieje z północnego wschodu. W południe barometry pokażą 1026 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna sięgnie 20 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a powieje z północnego wschodu. W południe ciśnienie osiągnie 1013 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu, które po południu będą zanikać. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Północny wiatr będzie umiarkowany i dość silny. W południe ciśnienie sięgnie 1008 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Należy spodziewać się dużego zachmurzenia i opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Północno-wschodni wiat powieje umiarkowanie i dość silnie. W południe ciśnienie wyniesie 992 hPa.

Autor: kw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości