Pogoda na dziś: dzień pod znakiem opadów, od -9 do 3 stopni

[object Object]
Pogoda na wtorek 19.01tvnmeteo.pl
wideo 2/18

We wtorek w całym kraju pojawią się opady śniegu lub marznącego deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -9 do 3 stopni Celsjusza. Oprócz tego należy spodziewać się silniejszych porywów wiatru.

We wtorek należy spodziewać się dużego zachmurzenia z opadami śniegu do 3-5 centymetrów. Na zachodzie będą przechodzić w śnieg z deszczem marznącym. Pojawi się gołoledź i będzie ślisko. W Sudetach będzie intensywnie padać śnieg, opady sięgną do 10-20 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -9 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Ziemi Lubuskiej. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, jednak okresami może przybierać na sile. W porywach powieje z prędkością do 50-60 kilometrów na godzinę, zaś w górach nawet do 80-100 km/h.

Warunki biometeorologiczne

W większości kraju wilgotność utrzyma się na poziomie 90 procent. Zrobi się zimno, wilgotno i wietrznie. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne we wtorek 19.01
Warunki biometeorologiczne we wtorek 19.01tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Pochmurno z opadami śniegu do 5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie -2 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z kierunków południowych. Wiatr może okresami być dość silny. W południe na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Pochmurno z opadami śniegu do 5 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -1 st. C. Powieje z kierunków południowych, a wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, choć okresami może przybierać na sile. Ciśnienie w południe sięgnie 1009 hPa.

Pogoda Poznań

Pochmurno z opadami śniegu i śniegu z deszczem marznącym. Pojawi się gołoledź, będzie ślisko. Termometry pokażą maksymalnie 1 st. C. Na ogół słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków południowych. Okresami jego porywy mogą być silniejsze. W południe ciśnienie osiągnie 1000 hPa.

Pogoda Wrocław

Pochmurno z opadami śniegu i śniegu z deszczem marznącym. Z powodu gołoledzi będzie ślisko. Temperatura minimalna sięgnie 2 st. C. Z kierunków południowych powieje słaby i umiarkowany wiatr. Okresami jego porywy mogą być dość silne. W południe barometry pokażą 1000 hPa.

Pogoda Kraków

Pochmurno z opadami śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -2 st. C. Powieje z kierunków południowych, a wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, jednak okresami może przybierać na sile. Ciśnienie w południe wyniesie 990 hPa.

Autor: kw / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości