Pogoda na 5 dni: nie więcej niż 25 stopni. Ciepło tylko w kilku regionach Polski

[object Object]
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/9

W najbliższych dniach rzadko kiedy będziemy mogli cieszyć się pogodną i gorącą, jak przystało na lato, aurą. Zamiast tego we znaki dadzą się burze oraz opady deszczu.

We wtorek na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. We wschodniej części kraju lokalnie należy spodziewać się słabego deszczu o sumie mniejszej niż litr na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Podlasiu do 25 st. C na Ziemi Lubuskiej. Zmienny wiatr powieje przeważnie słabo.

Środa na Lubelszczyźnie i Podlasiu zapowiada się pogodnie. W pozostałej części kraju pojawi się dużo chmur, deszcz i burze z opadami rzędu 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę Temperatura maksymalna sięgnie od 18 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C w Małopolsce. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze zmieniających się kierunków.

Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)
Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)Ventusky.com

Nieco powyżej 20 stopni

Czwartek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. Popada, może także zagrzmieć. Podczas burz prognozowane są opady do 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C. na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany z północnego zachodu.

Piątek będzie pogodny jedynie na Pomorzu. W pozostałej części Polski wystąpią przelotny deszcz i burze (z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h). Termometry pokażą maksymalnie od 20 st. C na Pomorzu do 22 st. C na Podkarpaciu. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu.

Na sobotę prognozuje się zmienne zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu. W centrum i na południu niewykluczone są także burze z opadami o sumie do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie od 21 st. C na Dolnym Śląsku do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północy.

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: kw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości