Pogoda na 16 dni: będzie gorąco

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl

Początek tygodnia będzie chłodny, ale później czeka nas duże ocieplenie. Sprawdź najnowszą długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogodą w naszej części Europy rządzi teraz wyż, którego centrum w poniedziałek będzie nad Polską. Po wschodniej stronie tego wyżu płynie zimne powietrze z północy, natomiast po zachodniej ciepłe z południa. My, będąc dotychczas właśnie po tej "chłodniejsze stronie", odczuliśmy spadek temperatury, ale już wkrótce, w miarę przesuwania się wyżu, znajdziemy się po jego zachodniej, czyli "cieplejszej stronie". Wtedy, a stanie się to w drugiej połowie tygodnia, do naszego kraju dotrą dużo cieplejsze masy powietrza, które teraz płyną do Europy Zachodniej (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa nad Europątvnmeteo.pl

Po chłodnym początku tygodnia - czasami będzie tylko kilkanaście stopni - od środy wszyscy odczujemy wyraźne ocieplenie, a tuż przed weekendem na południu i zachodzie Polski zrobi się wręcz gorąco i na termometrach zobaczymy aż 26-27 stopni. Po kilku bardzo ciepłych dniach w połowie miesiąca temperatura obniży się do 15 stopni na wschodzie i 20 na zachodzie kraju, a później zrobi się wyraźnie chłodniej i będzie od 13 do 17 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: CoinUp / Shutterstock

Pozostałe wiadomości