Najnowsze

Najzimniejszy poniedziałek czerwca

Najnowsze

Prognoza pogody na dzień 20.06
Prognoza pogody na dzień 20.06

Po chłodnej nocy przyszedł jeden z najzimniejszych dni ostatnich tygodni. Temperatura w wielu miejscach kraju nie przekroczy 20 st. C. Wciąż też nad Polską przechodzić będą burze.

W poniedziałek poczujemy wilgotne, chłodne powietrze znad Skandynawii. Od północnego-zachodu nad Polskę wkroczą chmury przynoszące przelotne opady deszczu, a w pasie od Suwalszczyzny przez Mazury po Wybrzeże, burze. Najmniej deszczu spadnie w okolicach Wrocławia, Zielonej Góry i Gorzowa. Ciepło powinni się ubrać mieszkańcy północnej Polski, gdzie na termometrach zobaczymy tylko 17 kresek. Najwyższa temperatura ma być w południowo-zachodniej części kraju, gdzie słupki rtęci podskoczą do 22 kresek.

Na Pomorzu i Wybrzeżu od rana będzie padać i lokalnie zagrzmi, m.in. w Słupsku. Temperatura będzie wahać się od 18 do 20 st. C i będzie dość silnie wiało - do 60 km/h.

Na Wybrzeżu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu burze będą gwarantowane. Temperatura również nie będzie rozpieszcać mieszkańców tych regionów - do 18 st. C.

Mieszkańcy centrum i wschodu na pogodową nudę nie będą narzekać. Raz zaświeci im słońce, a za chwilę zmoczy deszcz. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o parasolu, nawet gdy za oknem nic nie będzie zwiastować opadów.

Na południowym-zachodzie kraju nawięcej przejaśnień i rozpogodzeń. Tam również nie obejdzie się bez deszczu, ale będzie cieplej - we Wrocławiu do 22 st. C.

W górach niestety też pokropi, ale grzmotów mieszkańcy tego rejonu nie usłyszą. W Zakopanem termometry wskażą tylko 15 st. C.

Mokre drogi

Warunki drogowe dzień 20.06
Warunki drogowe dzień 20.06

W poniedziałek wszyscy kierowcy powinni zachować ostrożność. Będzie padać w całej Polsce, nawierzchnia będzie śliska i z pewnością pogorszy komfort jazdy.

Uważać powinni zmotoryzowani na Wybrzeżu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu, gdzie synoptycy zapowiadją burze z silnymi opadami i wiatrem dochodzącym do 90 km/h.

Chłód nie odpuści

Prognoza pogody dla meteopatów na 20.06
Prognoza pogody dla meteopatów na 20.06

Warunki biometeorologiczne nie będą pozytywnie wpływać na nasz nastrój. Niewysokie, jak na czerwiec temperatury, zmuszą większość z nas do wyciągnięcia swetrów z szaf. Będziemy czuć chłód, a nawet zimno, szczególnie na północy kraju, gdzie odczucie temperarury wyniesie jedynie 14 st. C.

Wilgotno będzie w całej Polsce - od 60 proc. na południowym-zachodzie, do 80 proc. na północnym-wschodzie.

Jedna wiadomośc jest pocieszająca. Ciśnienie będzie pięło się w górę, by w południe w Warszawie osiągnąć wartość 995 hPa.

Autor: mm//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości