"Na podstawie rozmiarów ryby zakładamy, że to samica wędrująca w naszych wodach od stu lat"

[object Object]
Ponad dwumetrowy jesiotr złowiony w Stanach Zjednoczonych (wideo bez dźwięku)Facebook/Alpena Fish And Wildlife Conservaton Office
wideo 2/18

W amerykańskim stanie Michigan złowiono ważącego ponad 100 kilogramów i mierzącego ponad dwa metry jesiotra. "To jeden z największych jesiotrów jeziornych odnotowanych w Stanach Zjednoczonych" - poinformowała w mediach społecznościowych agencja do spraw myślistwa i rybołówstwa.

Gatunek, który złowiono to jesiotr jeziorny (Acipenser fulvescens).

"Na podstawie rozmiarów ryby zakładamy, że to samica wędrująca w naszych wodach od stu lat" - poinformowała agencja do spraw myślistwa i rybołówstwa. Zazwyczaj samce jesiotra żyją do 55 lat, a samice do 70-100 lat.

Ważący ponad 108 kilogramów i mierzący 2,1 metra jesiotr wrócił na wolność po zważeniu i zmierzeniu. Wypuszczono go do okolicznej rzeki Detroit River.

"Jeden z największych"

Jak dodano we wpisie agencji w mediach społecznościowych, "to jeden z największych jesiotrów jeziornych odnotowanych w Stanach Zjednoczonych".

Jesiotr jest w stanie Michigan uznawany za gatunek zagrożony, ale na wybranych wodach wędkarze mogą uzyskać pozwolenia na odłowienie jednej sztuki rocznie. Jednak wszystkie jesiotry złowione w Detroit River muszą być natychmiast wypuszczane.

A once in a lifetime catch for our Detroit River native species crew last week! This real life river monster was tipping...

Opublikowany przez Alpena Fish and Wildlife Conservation Office Piątek, 30 kwietnia 2021

Autor: ps/dd / Źródło: PAP, wxyz.com

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Alpena Fish And Wildlife Conservaton Office

Pozostałe wiadomości