Najnowsze

Łyżka majonezu to 166 kcal. A ketchup i musztarda?

Najnowsze

TVN Meteo Active"Kalorycznik" o majonezie, musztardzie i ketchupie

Ketchup, musztarda, majonez... te dodatki lubi większość z nas. Są doskonałe do mięs, jako element sosu do sałatki i pasuje do kanapek z ulubioną wędliną. Ale ile jest kalorii w niewielkiej porcji? Na te pytania odpowiadają dietetycy w "Kaloryczniku".

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Dietetyk Emilia Kołodziejska wyjaśniała, ile kalorii kryje się w łyżeczce majonezu, musztardy i ketchupu.

Biała bomba

Wbrew pozorom tylko pierwszy z wymienionych dodatków, majonez, jest bombą kaloryczną. - Jedna łyżka zawiera aż 166 kcal - podkreśliła Kołodziejska. - Dwie łyżki majonezu mają więcej kalorii niż kawałek sernika wiedeńskiego - dodała. Powinno się go używać oszczędnie, a najlepiej zupełnie z niego zrezygnować.

Antyrakowy duet

O wiele mniej kaloryczne są musztarda czy ketchup. W łyżeczce musztardy, produkowanej z gorczycy, która wykazując działanie bakteriobójcze i przeciwnowotworowe, znajduje się zaledwie 18 kcal.

Jeszcze mniej kalorii ma ketchup - w łyżeczce produktu jest zaledwie 15 kcal. Co więcej, w ketchupie dobrej jakości znajduje się likopen, silny antyoksydant, mający działanie przeciwnowotworowe i mający dobry wpływ na serce. Czytajmy jednak uważnie etykiety - w sklepie łatwo trafić na ketchup, który ma dużo konserwantów i cukru.

Autor: stella/kka / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo Active