Najnowsze

Kropi i kropi. Czy w końcu przestanie?

Najnowsze

W najbliższych dniach pogoda w naszym kraju będzie deszczowa

Pogoda w najbliższych dniach nie będzie rozpieszczać. Przyda się odzież przeciwdeszczowa oraz parasole. Prognozy meteorologiczne zakładają opady deszczu oraz ochłodzenie.

Wszystko przeż niże

Jak wyjaśnia synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton- Pyziołek: "wszystko dlatego, że nasz kraj znajdzie się pod wpływem wpływem układów niżowych z centrami nad Morzem Północnym i Białorusią. Z zachodu napływa dość chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie".

Pochmurna noc

Noc z piątku na sobotę - choć zapowiada się na chłodną - nie powinna zrobić na nas większego wrażenia: Polacy będą bowiem rozgrzani emocjami związanymi z inauguracyjnym meczem Euro 2012. Jeśli biało-czerwoni wygrają swój pierwszy mecz, deszcz oraz porywisty wiatr nie powinny zakłócić świętowania. Według informacji Arlety Unton-Pyziołek, będzie pochmurno i deszczowo. Na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu opady dość intensywne. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w burzach silny, może osiągnąć prędkość 80 km/h.

Deszczowa sobota

W sobotę deszcz popada praktycznie na terenie całego kraju. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz Pomorzu możliwe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C nad samym morzem, 20 st. C na Pomorzu, 23 st. w centrum kraju do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach silny, zachodni

Niedziela z piorunami

Niedziela nie przyniesie zmiany pogody. Będzie pochmurno i deszczowo. Na południowym wschodzie popada nawet dość intensywnie, możliwe burze. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie termometry wskażą 25 st. C. Pozostałych regionach naszego kraju będzie chłodniej. 17 st. C na Dolnym Śląsku, 18 st. C w centrum kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach silny, wschodni i północny.

Mokry poniedziałek

Na początku tygodnia nie powinniśmy rozstawać się z parasolami. W poniedziałek będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Na południowym-wschodzie zagrzmi. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 21 st. C w centrum kraju do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Wtorek bez zmian

We wtorek od deszczu odpoczną mieszkańcy Polski północno- wschodniej. Tam będzie pogodnie. Nad pozostałym obszaru naszego kraju zagoszczą deszczowe chmury. Na południu i zachodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Pomorzu do 20 st. C w centrum kraju i na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach silny, zachodni.

Środa z parasolem

W środę deszcz znów będzie naszym nieodłącznym towarzyszem. Popada w całym kraju. W centrum i na wschodzie kraju dość intensywnie, możliwe burze. Termometry wskażą od 15 st. C na Pomorzu, 19 st. C w centru, do 20 st. C na południowym- wschodzie.

Autor: adsz/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości