Kangur Emil wraca do domu

ENEXEmil wraca do zoo

18 tygodni temu mały kangur musiał opuścić zoo. Zajęła się nim wówczas pewna rodzina. Zwierzę jest już na tyle samodzielne, że kilka dni temu mogło zostać oddane z powrotem do ogrodu zoologicznego.

Około cztery miesiące temu, młody kangur Emil wypadł przez przypadek z torby swojej matki w bawarskim zoo.

Trudne dobrego początki

Niestety przez to zdarzenie matka nie zwracała uwagi na swoje dziecko, dlatego pracownicy obawiali się o życie małego zwierzaka.

Na pomoc przybyła pewna niemiecka rodzina, która postanowiła zaopiekować się kangurem.

- Początki były trudne, a Emil wyrządził dużo szkód naszym roślinom, jednak szybko zdążyliśmy się do niego przyzwyczaić. Teraz jest już wystarczająco duży, by wrócić do zoo - powiedziała Stefanie Schobesberger, która przez ostatnich 18 tygodni opiekowała się zwierzakiem.

Autor: kt/jaś / Źródło: ENEX

Źródło zdjęcia głównego: ENEX

Pozostałe wiadomości