Kajzerka, bułka maślana, grahamka - którą wybrać?

"Kalorycznik" o bułkach zwykłych i słodkich
"Kalorycznik" o bułkach zwykłych i słodkich
TVN Meteo Active
TVN Meteo Active"Kalorycznik" o bułkach zwykłych i słodkich

Ile kalorii ma bułka maślana, zwykła kajzerka i bułka grahamka? Okazuje się, że kaloryczność wszystkich produktów jest do siebie dość zbliżona, co nie ułatwia wyboru. Dietetyk Instytutu Żywności i Żywienia Paulina Gąsiewska podpowiada, co warto wybrać spośród przedstawionych produktów.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

- W średniej wielkości bułce maślanej znajdziemy około 230 kcal - wyjaśniała dietetyk Instytutu Żywności i Żywienia Paulina Gąsiewska. - Stosunkowo wysoka kaloryczność tego produktu wynika z dużej zawartości cukru, jaj oraz często z obecności kruszonki - wyjaśniła dietetyk.

Najzdrowsza grahamka

Lepsza od maślanej jest biała bułka. - W kajzerce znajdziemy około 180 kcal - stwierdziła dietetyk. - Wysoki indeks glikemiczny tego produktu sprawia, że nie jest polecany dla osób dbających o szczupłą sylwetkę - zaznaczyła. Niewiele mniej, bo 170 kcal, dostarcza bułka grahamka. I chociaż to prawie tyle samo, co w białej kajzerce, to właśnie grahamkę powinniśmy wybierać. - Z uwagi na wysoką zawartość błonnika grahamka będzie zdecydowanie najkorzystniejszym wyborem - zauważyła dietetyk.

Autor: stella/kka / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości