Najnowsze

Burzowe chmury nad morzem i jeziorami

Najnowsze

Prognoza pogody dla polskich kurortów
Prognoza pogody dla polskich kurortów

Nie tak ładnie jak w weekend będzie w poniedziałek w kurortach Pomorza, Wybrzeża oraz Warmii i Mazur. Jak zapowiadają synoptycy, dzień upłynie tam pod znakiem burz.

Kurorty Warmii i Mazur w poniedziałek nawiedzą burze. Wyładowania atmosferyczne pojawią się przede wszystkim w drugiej części dnia, do tego czasu jednak pogoda nie wszędzie będzie dopisywać. O ile w Olsztynie i Giżycku będzie częściowo słonecznie, o tyle nad Augustowem zawisną gęste chmury.

Termometry wskażą przyjemne, ale nie najwyższe wartości. Spodziewamy się od 25 st. C w Węgorzewie do 28 st. C w Piszu. Temperatura wody we wszystkich jeziorach Warmii i Mazur będzie równa 20 st. C bądź przewyższy tę wartość.

Prędkość północno-zachodniego wiatru sięgnie zaledwie kilku kilometrów na godzinę, z czego żeglarze mogą być niezadowoleni.

Wiatr przyjazny żeglarzom

Także nad Bałtykiem - pomimo porannego słońca - zrobi się nieprzyjemnie burzowo. Jest jednak szansa, że wyładowania atmosferyczne ominą Władysławowo.

Temperatura w nadmorskich miejscowościach utrzyma się na poziomie od 23 st. C na Helu do 29 st. C w Mielnie. Temperatura morskich fal wszędzie wyniesie 20 st. C.

Lubiane przez żeglarzy 2-3 st. w skali Beauforta będzie miała w poniedziałek siła wiatru.

Autor: map/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości