Alpy całe w deszczu. Zła passa trwa

W Alpach coraz trudniej jeździć na nartach

W Alpach trwa pogodowa zła passa. Ci, którzy właśnie wybrali się tam na wypoczynek, muszą się liczyć z kolejnym deszczowym dniem. Słońce nie pokaże się w żadnym z kurortów, będzie też dość chłodno.

We francuskiej części Alp niedziela będzie deszczowa. Miejscami deszcz może padać zmieszany ze śniegiem. Termometry pokażą od 2 do 8 st. C, a w Megcve 11 st. C. W trzech miejscach utrzymuje się mróz: Courchevel (-2 st. C), Val d'Isere (-4 st. C) i Chamonix (-6 st. C).

Na lepszą pogodę nie mogą liczyć przebywający we włoskich kurortach. Tam również przeważy deszcz, lokalnie może pojawić się śnieg. Temperatury wyniosą od 2 do 11 st. C. Livigno odnotuje tylko 1 st. C na plusie, a Breuil Cervinia 6 stopni poniżej zera.

Najchłodniej w Szwajcarii

Słońce nie pokaże się również w austriackich Alpach. Będzie deszczowo, a w wielu miejscach może padać deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą od 3 do 11 st. C, a Zell am See odnotuje tylko 0 st. C. Podobna niekorzystna pogoda będzie w niemieckich ośrodkach. Wolne od opadów będą tylko okolice Bischofsgruen. Temperatury w niemieckiej części gór wyniosą od 3 do 10 st. C.

Opadów deszczu i deszczu ze śniegiem oraz chłodu mogą się spodziewać narciarze w szwajcarskich kurortach. W większości z nich termometry pokażą od 1 do 7 st. C. Niższe wartości odnotują Andermatt (-2 st.C) i St. Moritz (-3 st. C). Jedynym ciepłym wyjątkiem będzie Veysonnaz z 14 st. C.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości