Najnowsze

82 dni z deszczem w walijskim miasteczku. Ludzie nieszczęśliwi, owcom gnije wełna

Najnowsze


W miasteczku Eglwyswrw w Walii pada codziennie od października. Ponura aura sprawia, że ludzie są nieszczęśliwi. Jeśli pogoda się utrzyma, za kilka dni zostanie pobity krajowy rekord.

W miejscowości Eglwyswrw w południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii (Walia) od 82 dni nie było dnia, w którym nie zanotowano deszczu. Według lokalnych synoptyków w prognozach widać kres opadów, jednak jeszcze przez kilka dni jeszcze się one utrzymają.

Brakuje jeszcze siedmiu dni, aby pobić rekord najdłuższego okresu dni z deszczem, który wynosi obecnie 89. Jest to najwyższy wynik w całej Wielkiej Brytanii i został ustanowiony w Szkocji w 1923 roku.

Pada od października

Dzień z deszczem to taki, w którym spadło przynajmniej 0,2 l/mkw. wody. W Eglwyswrw takie ilości zaczęto odnotowywać 26 października 2015 roku.

Zły nastrój

Ponura, pochmurna, deszczowa aura utrzymująca się przez prawie trzy miesiące wpływa niekorzystnie na samopoczucie mieszkańców.

- Ludzie są nieszczęśliwi. Taka pogoda nie poprawia nam nastroju - mówią.

- Nie pamiętam, żeby tak długo padało z rzędu - twierdzi jeden z mieszkańców. - Zawsze jak wychodzę z domu, to pada, nie widać końca deszczu - dodaje.

Owce lamentują

Na złą pogodę "narzekają" także zwierzęta. Hodowcy mówią, że widać po zachowaniu owiec, że są nieszczęśliwe. Niektórzy ściągają je z okolicznego wzgórza, ponieważ dostrzegli, że wełna zaczęła gnić.

Powódź w Wielkiej Brytanii

Pod koniec grudnia w Wielkiej Brytanii z powodu obfitych opadów deszczu utrzymujących się kilka dni, pojawiła się historyczna powódź, największa od 70 lat. Najpoważniejsze podtopienia występowały w Kumbrii (na północ od Walii). Zobacz, jak wyglądał krajobraz podczas powodzi. Materiał przysłał Reporter 24:

Relacja z powodzi w Wielkiej Brytanii nagrana przez jednego z Reporterów 24
Relacja z powodzi w Wielkiej Brytanii nagrana przez jednego z Reporterów 24Kontakt 24 / Olek1995

Autor: AD/map / Źródło: The Telegraph

Pozostałe wiadomości