Informacje
 • Niszczycielski huragan uderzył w Meksyk

  10-08-2017 21:16 We czwartek huragan Franklin nawiedził wybrzeże

  Obywatele Meksyku od tygodnia przygotowywali się na nadejście potężnego huraganu. Ku zdumieniu wszystkich, żywioł okazał się wyjątkowo łaskawy.

  Franklin, pierwszy atlantycki huragan roku 2017, uderzył w wybrzeże Meksyku. Narodowe Centrum Huraganów oraz władze Meksyku stwierdziły całkowity brak ofiar śmiertelnych i większych strat materialnych.

  Przygotowani na najgorsze

  Rząd Meksyku zawiesił wszystkie ostrzeżenia przed huraganem w czwartkowy wieczór. Franklin dotarł 20 kilometrów na północny zachód od stolicy, ale wówczas prędkość wiatru osiągnęła jedynie 45 kilometrów na godzinę. Zgodnie z pomiarami lokalnych stacji meteorologicznych, właśnie wtedy huragan zamarł.

  Władze zarządziły ewakuację. W mieście Vega de Alatorre, znanym z okolicznych plantacji bananów, mieszkańcy znaleźli schronienie dzięki władzom lokalnym. W Veracruz wichura zwaliła wiele drzew i zarwała niektóre linie energetyczne, ale nie spowodowała większych zniszczeń. Jedyny uszczerbek poniosły plantacje bananów, które zapewniają zarobek większości mieszkańców.

  W tym samym czasie w mieście Huauchinango w stanie Puebla mieszkańcy szukali schronienia przed wichurą w przygotowywanych od miesięcy schronach. Burmistrz Tony Gali poinformował media, że ewakuowano 1562 osoby.

  Potężne ulewy wciąż nękają mieszkańców, a lokalne władze zachęcają mieszkańców do pomocy przy budowaniu wałów przeciwpowodziowych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...