Informacje
 • Lodowiska zamiast chodników. Mroźna pogoda szaleje w Rosji

  19-11-2020 15:05 Narobiła sporo problemów
  Akcja ratowania kobiety, która wpadła samochodem do lodowatej rzeki Foto: ENEX | Video: ENEX

  Do niektórych zachodnich regionów Rosji napłynęło wyjątkowo zimne powietrze. Pojawiły się marznące opady i silniejszy wiatr. Władze i służby bezpieczeństwa zaapelowali do mieszkańców miast takich jak Moskwa, by poruszając się na zewnątrz, zachowywali bezpieczeństwo.

  Drogi i chodniki w miastach na zachodzie Rosji, w tym także w Moskwie, w czwartek zamieniły się w lodowiska, a drzewa i samochody pozamarzały. Wszystko z powodu napływu mroźnego powietrza, marznącego deszczu i porywistego wiatru - pierwszych oznak nadchodzącej zimy.

  Wydano alerty

  Choć wydaje się, że szybkie nadejście zimowej pogody w tym kraju jest czymś całkowicie zwyczajnym, służby poprosiły kierowców, by możliwie jak najszybciej pozbyli się letnich opon. Z powodu śliskiej nawierzchni upomnieli o przestrzeganiu ograniczenia prędkości, a pieszych o zachowanie ostrożności. Połączenia samolotowe są albo opóźnione, albo anulowane.

  W kilkunastu regionach wydano ostrzeżenia meteorologiczne najniższego stopnia. Mroźna i śnieżna pogoda utrzyma się w Moskwie do końca tygodnia. Lód i burze śnieżne są również spodziewane w Twerze, Kostromie, Jarosławiu, Włodzimierzu i Iwanowie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...