Informacje
 • Dzikie zwierzęta grasują po gruzińskiej stolicy. Z zoo wypłoszyła je powódź

  14-06-2015 12:50 12 osób zginęło w wyniku powodzi
  Dzikie zwierzęta grasują po gruzińskiej stolicy. Z zoo wypłoszyła je powódź

  Fot: Internet obiegły zdjęcia zwierząt, które uciekły z zoo Film: Powódź w Gruzji

  Fot:Twitter.com, Film: Reuters TV

  Mieszkańcy Tbilisi zmagają się ze skutkami ulewy, która przeszła przez gruzińską stolicę w nocy z soboty na niedzielę. Woda zniszczyła dziesiątki budynków, w tym miejscowe zoo. Zamieszkujące je zwierzęta w popłochu uciekały z zalanego ogrodu zoologicznego. Teraz drapieżniki: lwy, tygrysy, wilki, czy niedźwiedzie błądzą po zalanym mieście.

  Jak informują lokalne media, w nocy z soboty na niedzielę nad gruzińską stolicą Tbilisi przeszły potężne ulewy. Na skutek obfitych opadów wezbrała niewielka zwykle rzeka Were.

  Ulewny deszcz, który zaczął się po północy, zmienił Were w szalejącą rzekę. Wezbrany nurt zalewał budynki i samochody - relacjonuje portal civil.ge.

  Według najnowszych informacji, żywioł zabił 12 osób, 10 wciąż jest uznanych za zaginione. Lokalne media informują, że trzy ofiary śmiertelne to pracownicy parku zoologicznego, próbujący ratować tonące zwierzęta.

  Drapieżniki na ulicy

  Woda zniszczyła dziesiątki budynków, w tym miejscowy ogród zoologiczny, z którego uciekły przed żywiołem dzikie zwierzęta.

  Urzędnicy apelują, by pozostać w domach. Jak podaje portal rt.com z zoo uciekło 30 dzikich zwierząt: hipopotam, siedem niedźwiedzi, lwy, sześć tygrysów, jaguary, trzynaście wilków i inne. Akcje poszukiwawcze wciąż trwają.

  Musiały zostać zabite

  Niektóre zwierzęta już złapano. Ratownicy zabili sześć wilków, dwa lwy i tygrysa. Jak podkreślają mundurowi, zwierzęta nie mogły zostać uśpione gdyż, stanowiły poważne zagrożenie dla ludzi. Znajdowały się w pobliżu szpitala dziecięcego.

   

   

   

   

   

   

   

  Bez dachu nad głową

  W ciągu zaledwie nocy, woda zalała tysiące domów i budynków gospodarczych. Woda wypełnia setki piwnic, zalewa chodniki, place i drogi. Zniszczona została również infrastruktura elektryczna. Według lokalnych władz 22 tys. mieszkańców pozostaje bez prądu.

  - Dziesiątki rodzin zostały bez dachu nad głową po tym, jak ich domy w stolicy zostały zniszczone lub uszkodzone - powiedział dziennikarzom zastępca mera Tbilisi, Irakli Lekwinadze.

  Jak dodał, szkody wstępnie szacowane są na 10 mln dolarów.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Nieszczęscia chodzą parami
  Najpierw przegrali z polską 4:0 w meczu eliminacyjnym,a następnie to dostali w prezencie.
  ~aer /2015-06-14 16:01

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...