Informacje
 • Zimy nadal nie widać. Termometry pokażą nawet 12 stopni

  02-01-2018 16:50 Prognoza pogody na pięć dni

  Najbliższe dni będą wciąż ciepłe

  Foto: Doug Bowman/flickr (CC BY 2.0); Film: TVN Meteo

  W najbliższych dniach utrzyma się wysoka jak na styczeń temperatura. Dopiero w niedzielę nadejdzie niewielkie ochłodzenie. Za sprawą licznych przejaśnień wśród gęstych, często deszczowych chmur ujrzymy również promienie słońca.

  W środę Polska znajdzie się pod wpływem bardzo aktywnego układu niżowego przemieszczającego się znad Północnego Atlantyku w stronę Danii. Pogodę będą kształtować fronty atmosferyczne wędrujące z zachodu na wschód. Z południowego zachodu napływa ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

  Zachmurzenie okaże się duże, jedynie na wschodzie pojawią się przejaśnienia. Z zachodu na wschód przejdą opady deszczu rzędu 5-15 litrów na metr kwadratowy. Na północy i wschodzie popada również deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 5 st. C w centrum do 9 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiejący z kierunków południowych wiatr będzie umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 60-80 kilometrów na godzinę, w górach przekroczy prędkość 100 km/h.

  Czwartkowe niewielkie opady

  Niebo przykryją chmury, jednak pojawią się przejaśnienia. Na zachodzie i północy wystąpią niewielkie opady deszczu do 1-5 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany, a okresami dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Jego prędkość w porywach dojdzie do 40-60 km/h.

  Piątek z przejaśnieniami

  Zachmurzenie będzie duże, ale z przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady deszczu do 1-5 l/mkw. Jedynie południowy wschód pozostanie suchy. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum do 10 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. W porywach powieje z prędkością do 40-60 km/h.

   

  Ciepła sobota

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na Podkarpaciu wystąpią słabe opady deszczu do 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 5 st. C na Podlasiu, przez 8 st. C w centrum do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 40-60 km/godz.

  Chłodniejsza niedziela

  Będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na południu okresami wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Spadnie do 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 st. C na Podlasiu, przez 4 st. C w centrum do 6 st. C na południu. Wiatr powieje z kierunków północnych, słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...