Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: tylko -12 stopni na północnym wschodzie. Lokalnie śnieg

  25-02-2018 06:32 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne

  Mroźna niedziela

  PhotoMIX Ltd./pexels

  Niedziela zapowiada się pogodnie, choć temperatura wzrośnie miejscami nawet do -12 stopni Celsjusza. Możemy spodziewać się opadów śniegu, ale tylko lokalnie.

  Polska pozostanie pod wpływem potężnego wyżu znad Skandynawii, w zimnej masie powietrza pochodzenia arktycznego napływającej z północnego wschodu.

  Słoneczna niedziela

  Niedzielne niebo okaże się przeważnie pogodne. Tylko na Pomorzu oraz południowym wschodzie kraju będzie pochmurno i spadnie śnieg do 1-2 cm. Temperatura wzrośnie do -12 st. C na Suwalszczyźnie, do -7 st. C w centrum kraju i do -2 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego wschodu.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w centralnej i zachodniej części Polski utrzyma się na poziomie 60 procent. Na południu kraju, czyli tam, gdzie wystąpią opady, stężenie pary wodnej w powietrzu przekroczy 80 proc. W całym kraju będzie mroźno, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  TRÓJMIASTO

  Zapowiada się pochmurnie z rozpogodzeniami i okresowymi opadami śniegu. Temperatura wzrośnie do -7 st. C. Pojawi się wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa osiągnie wartość 1034 hPa, nie zmienia się.

  POZNAŃ

  Utrzyma się pogodna aura. Termometry wskażą do -5 st. C. Wiatr z północnego wschodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa osiągnie wartość 1022 hPa i pozostaje bez zmian.

  WROCŁAW

  Na zachmurzonym niebie pojawią się rozpogodzenia. Temperatura spadnie do -12 st. C. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie około północy osiągnie wartość 1015 hPa, lekko rośnie.

  KRAKÓW

  Będzie pochmurno. Okresami wystąpią opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie -11 st. C. Pojawi się słaby i umiarkowany wiatr północno-wschodni. Ciśnienie około północy osiągnie wartość 1000 hPa, lekko rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...