Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  odpoczniemy od upalnej aury

  17-06-2019 06:16 Biomet będzie zróżnicowany

  Może popadać

  PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

  W poniedziałek w niektórych regionach prognozowane są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 stopni Celsjusza.

  Na poniedziałek synoptycy prognozują zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie i w centrum kraju przelotnie popada deszcz do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Przelotny deszcz i burze możliwe są miejscami na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Na termometrach zobaczymy od 22 st. C na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny - rozpędzi się do 80 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  W ciągu dnia najwyższą wilgotność powietrza odnotujemy na północy, północnym wschodzie i południowym wschodzie kraju, wyniesie około 80 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku zachodnim. W całym kraju odczujemy ciepło, jedynie na północy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne na północy i częściowo w centrum kraju, w pozostałych regionach - neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Synoptycy prognozują umiarkowane zachmurzenie i przejściowo duże. Możliwe są przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Północny wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie wzrośnie, około południa wyniesie 1006 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Termometry wskażą maksymalnie 23 st. C. Północny wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami będzie dość silny. Ciśnienie wzrośnie, około południa odnotujemy 1021 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura maksymalna sięgnie 26 st. C. Z północy wiać będzie słabo i umiarkowanie. Okresami wiatr powieje dość silnie. Ciśnienie wzrośnie, około południa barometry pokażą 1012 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura maksymalna nie przekroczy 26 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie wzrośnie, około południa wyniesie 1007 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Północny wiatr ma być słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie wzrośnie, około południa odnotujemy 993 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...