Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: duży kontrast termiczny, będzie burzowo

  01-09-2017 06:23 Termometry pokażą od 16 do 30 stopni

  Zapowiada się deszczowy piątek

  Foto: Ken/flickr.com (CC BY 2.0); Film: TVN Meteo

  W piątek w wielu regionach kraju przelotnie popada, a miejscami także zagrzmi. Termometry pokażą od 16 stopni na północy, po nawet 30 na południowym wschodzie.

  W piątek na wschodzie kraju będzie pogodnie. W pozostałych regionach kraju pochmurno, okresami pojawią się również opady deszczu od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy, a na Śląsku i w Małopolsce wystąpią burze z opadami do 40 litrów metr kwadratowy. Burzom będzie towarzyszył grad.

  Temperatura nie przekroczy 16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, Kujawach i w Wielkopolsce, a także 20 stopni Celsjusza w centrum kraju. Za to na Podkarpaciu termometry wskażą nawet 30 stopni Celsjusza. Na wschodzie powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni, za to w pozostałych regionach kraju powieje północno-zachodni i północny wiatr. W burzach nabierze impetu i osiągnie prędkość nawet do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższa wilgotność powietrza będzie w Polsce w pasie przechodzącym od południowego zachodu do północnego wschodu. Tu higrometry wskażą nawet powyżej 90 procent. W pozostałych częściach kraju wilgotność nie spadnie znacznie poniżej 70 procent, a i to jedynie na południowym wschodzie Polski.

  Odczuwalna temperatura na północy i zachodzie kraju będzie chłodna, a - stopniowo, im bliżej wschodu - komfortowa i ciepła. Biorąc to pod uwagę, w niemal całej Polsce warunki będą niekorzystne. Wyjątkiem będzie Lubelszczyzna i kawałek Mazowsza, gdzie będą neutralne.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Przed południem najpewniej pojawi się przelotny deszcz. Termometry wskażą do 26 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni, który okresami okaże się dość silny. Ciśnienie w Warszawie wyniesie około południa 1001 hPa, po czym będzie się wahać.

  TRÓJMIASTO

  Pojawi się duże zachmurzenie, a wraz z nim przyjdą przelotne opady deszczu. Termometry wskażą do 16 stopni Celsjusza. Wiatr północno-zachodni okaże się słaby i umiarkowany, chociaż okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1017 hPa i będzie się wahać.

  POZNAŃ

  Okresami wystąpią opady deszczu. Termometry wskażą co najwyżej 16 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany północno-zachodni, a okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1006 hPa, a później będzie się wahać.

  WROCŁAW

  Okresami pojawią się opady deszczu. Temperatura wyniesie do 17 stopni Celsjusza. Powieje wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1001 hPa, będzie się wahać.

  KRAKÓW

  Okresami pojawią się opady deszczu oraz burze. Termometry wskażą nawet 26 stopni Celsjusza. Powieje wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 987 hPa i będzie się wahać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...