Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: chmury zaczną się przerzedzać. Jednak gdzieniegdzie zagrzmi

  15-07-2015 06:43 Termometry wskażą od 21 st. C do 25 st. C

  Część kraju rozpogodzi się

  Zdj.: Kontakt 24/Halina Siwczyk, film: TVN Meteo

  Środa w wielu regionach będzie deszczowa. Synoptycy nie wykluczają burz na wschodzie kraju. Jednak nie wszędzie zapanuje taka aura. Między innymi na zachodzie będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 21 st. C do 25 st. C

  W środę niebo na zachodzie i północy zacznie się wypogadzać. Na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce będzie pogodnie. W pozostałych rejonach przelotne opady deszczu nie odpuszczą. Burze dadzą się we znaki mieszkańcom wschodu i południowego wschodu.

  Najniższa temperatura powietrza w kraju wystąpi na Suwalszczyźnie (21 st. C). Najwyższą temperaturę w najcieplejszym momencie dnia zanotujemy na Dolnym śląsku (25 st. C).

  Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, jednak podczas burz porywy sięgną 90 km/h.

  Komfort termiczny

  Najniższa wilgotność powietrza (poniżej 50 procent) będzie na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Z kolei najwięcej pary wodnej będzie w powietrzu na wschodzie i południowym wschodzie Polski. W tych rejonach odnotujemy wilgotność powietrza wynoszącą ponad 70 procent.

  Mieszkańcy całego kraju odczują komfort termiczny. Niemal wszędzie warunki biometeo będą niekorzystne. Neutralny biomet będzie panował w północno-zachodniej Polsce.

  Prognoza dla wybranych miast Polski

  WARSZAWA

  Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1001 hPa i rośnie.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1006 hPa i rośnie.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr umiarkowany, w strefie brzegowej w porywach do 45 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1014 hPa i rośnie.

  WROCŁAW

  Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1002 hPa i rośnie.

  KRAKÓW

  Przelotne opady deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa i rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • pogoda
  Chmury w Bydgoszczy przerzedzały się również w poniedziałek (w samochodzie, który nie stał w cieniu było 46 stopni C) i wczoraj (samochód stał w cieniu i było "zaledwie" 26 stopni).
  ~jarboj007 /2015-07-15 11:09

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...