Informacje
 • Pogoda na dziś: słonecznie, choć miejscami może popadać

  30-07-2020 06:16 Biomet będzie na ogół korzystny
  Pogoda na dziś Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK | Video: TVN24

  Czwartek upłynie pod znakiem słonecznej aury, tylko na północy może przelotnie popadać deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 stopni Celsjusza.

  Mieszkańcy północnych regionów kraju powinni spodziewać się w czwartek przelotnych opadów deszczu do 1-5 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych częściach kraju będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 27 stopni na Podkarpaciu. Umiarkowany wiatr, wiejący z zachodu, w porywach rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo

  Najwyższa wilgotność powietrza w czwartek prognozowana jest na północy kraju i przekroczy tam 70 procent. Będzie spadać w kierunku południa. Mieszkańcy północnej części kraju poczują komfort termiczny, a południowej - ciepło. W większości kraju warunki biometeorologiczne okażą się korzystne.

  Pogoda Warszawa

  Słonecznie, termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany wiatr, w porywach osiągnie do 50 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1004 hPa.

  Pogoda Poznań

  Słonecznie, temperatura wyniesie maksymalnie 25 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z zachodu, w porywach jego prędkość wzrośnie do 50 km/h. Ciśnienie spada, po południu jego wartość wyniesie 1007 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 21 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z zachodu, porywach z prędkością do 50 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1014 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Słonecznie, termometry wskażą w najcieplejszym momencie dnia 26 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany. Ciśnienie spada, po południu barometry pokażą 1004 hPa.

  Pogoda Kraków

  Słonecznie, temperatura wzrośnie do 27 st. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...