Informacje
 • Pogoda na dziś:
  nieliczne regiony bez opadów

  03-04-2020 06:25 Biomet okaże się zróżnicowany
  Pogoda na środę 27.05 Foto: Unsplash | Video: tvnmeteo.pl

  Piątek prawie w całej Polsce będzie deszczowy. Miejscami możliwe są też opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W niektórych regionach silniej powieje.

  W piątek mieszkańcy Górnego Śląska, Podkarpacia i Małopolski będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie zmienne. Pojawią się także przelotne opady deszczu rzędu 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Wieczorem na krańcach północnych może wystąpić deszcz ze śniegiem, a nawet sam śnieg. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. Miejscami w porywach rozpędzi się do 40-60 kilometrów na godzinę. W strefie brzegowej porywy mogą być jeszcze silniejsze i przekraczać 60 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność pojawi się w pasie od Podlasia i Lubelszczyzny po Dolny Śląsk. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. W większości Polski pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie, jedynie w południowo-wschodnich regionach biomet będzie neutralny.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 8 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, który okresami w porywach może rozpędzać się do 40-60 km/h. Ciśnienie sięgnie w południe 1005 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie 12 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. W południe barometry pokażą 983 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z przejaśnieniami. Wystąpią też przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 10 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z zachodu. W południe ciśnienie sięgnie około 1002 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z przejaśnieniami. Należy spodziewać się okresowych opadów przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 10 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, jednak chwilami jego porywy będą przybierać na sile. W południe barometry pokażą 996 hPa.

  Pogoda Wrocław

  pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Termometry pokażą maksymalnie 11 st. C. Wiatr z zachodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe sięgnie 998 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....