Informacje
 • Pogoda na dziś: gorąco,
  a poza tym burzowo

  02-08-2020 09:09 Biomet przeważnie będzie neutralny

  Upały

  Shutterstock

  W niedzielę miejscami pojawią się opady deszczu oraz burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 30 stopni Celsjusza.

  Synoptycy zapowiadają na niedzielę małe i umiarkowane zachmurzenie, które wzrastać będzie na zachodzie do dużego. Tam też możliwe są przelotne opady deszczu do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i burze z gradem. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 28 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Z południa i południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W burzach może być silny, w porywach do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na zachodzie Polski, wyniesie około 70 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku wschodnim. W niemal całym kraju odczujemy ciepło, tylko na południowym zachodzie będzie gorąco. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne, na krańcach zachodnich niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  DZIEŃ: małe zachmurzenie kłębiaste, termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Wiatr powieje z kierunków południowych, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  DZIEŃ: małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 1012 hPa.

  Pogoda Poznań

  DZIEŃ: małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1001 hPa.

  Pogoda Wrocław

  DZIEŃ: zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, pod wieczór duże z burzami. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 30 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 997 hPa.

  Pogoda Kraków

  DZIEŃ: małe zachmurzenie kłębiaste. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 986 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...