Informacje
 • Pogoda na 5 dni:
  w weekend do 26 stopni i burze

  16-07-2020 15:38 We wtorek maksymalnie 22 stopnie
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Ventusky.com/Shutterstock | Video: Ventusky.com

  Do poniedziałku temperatura maksymalna będzie utrzymywać się na poziomie 25-26 stopni Celsjusza. Oprócz tego wystąpią burze, którym towarzyszyć może grad. Od wyładowań atmosferycznych odpoczniemy dopiero we wtorek, ale tego dnia zrobi się też chłodniej.

  W piątek na niebie pojawi się zmienne zachmurzenie. Należy spodziewać się przelotnego deszczu i burz z opadami do 30 litrów wody na metr kwadratowy, porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę oraz gradem, szczególnie na Śląsku, Pomorzu, Mazurach i Podlasiu. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podlasiu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje przeważnie z północnego zachodu.

  Pogoda na weekend

  Weekend zacznie się od zmiennego zachmurzenia i przelotnych opadów. Na wschodzie Polski wystąpią także burze, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 80 km/h. W sobotę temperatura maksymalna sięgnie od 23 st. C na Dolnym Śląsku do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego wschodu.

  Niedziela zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Oprócz tego pojawią się przelotny deszcz i burze, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw, powieje z prędkością do 80 km/h, niewykluczony jest także grad. Na termometrach zobaczymy od 23 st. C na Podkarpaciu do 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Chłodniej

  Poniedziałek przyniesie przelotne opady i wyładowania atmosferyczne, którym towarzyszyć będzie do 10-30 l/mkw. deszczu, wiatr o prędkości 90-100 km/h, a także grad. Termometry pokażą maksymalnie od 23 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze zmiennych kierunków.

  Na wtorek prognozuje się małe i umiarkowane zachmurzenie. Na Pomorzu możliwy przelotny deszcz.  Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 22 st. C na Podkarpaciu. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....