Informacje
 • Pogoda na 5 dni: teraz jest pięknie, ale pierwszy dzień wiosny zapowiada się zimowo

  17-03-2020 17:01 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: 4353729/Pixabay.com | Video: tvnmeteo.pl

  W kolejnych dniach będzie słonecznie i bardzo ciepło - miejscami termometry pokażą nawet 17 stopni. Pierwsze dni wiosny zapowiadają się jednak zimowo. Spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg. Zrobi się dużo chłodniej.

  W środę zachmurzenie będzie małe, a na północy umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Na Pomorzu powieje silniej, w strefie brzegowej możliwe są porywy dochodzące do 60 kilometrów na godzinę.

  Nawet 17 stopni

  W czwartek w północnej części kraju zachmurzenie będzie zmienne z przelotnym deszczem. Poza tym powinno być pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

  Nadchodzi ochłodzenie

  W piątek pogodnie będzie jedynie na północy. W pozostałych regionach pojawi się więcej chmur, możliwe są opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Podkarpaciu. Północny wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Sobota, czyli pierwszy dzień wiosny kalendarzowej, na północy Polski zapowiada się pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurno, możliwe są opady deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu. Ochłodzi się. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny. Powieje w porywach z prędkością do 40-60 km/h z północnego wschodu.

  Maksymalnie 5 stopni

  Niedziela w całym kraju będzie pogodna, ale chłodna. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, północno-wschodni wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....