Informacje
 • Pogoda na 5 dni: nadciągną deszczowe fronty, ale utoruje się droga dla ciepła

  22-03-2021 14:57 Miejscami może padać
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky.com

  W nadchodzących dniach widać poprawę pogody. Zacznie się robić coraz cieplej, choć jeszcze miejscami może nieco popadać.

  Przez najbliższą dobę Polska pozostanie pod wpływem rozległego wyżu Margarethe z centrum nad Francją. Zimne arktyczne powietrze od zachodu będzie wypierane przez cieplejsze masy powietrza polarno-morskiego. Nad zachodnią i wschodnią częścią kraju będą przemieszczać się słabo aktywne strefy frontowe z opadami śniegu oraz deszczu.

  Od piątku wcinać się będą od północnego zachodu fronty atmosferyczne związane z niżem znad Północnego Atlantyku i Skandynawii, niosąc chmury i przelotny deszcz. Rozciągający się w tym czasie wyż nad wschodnią i południową Europą sprzyjać będzie napływowi ciepłego powietrza znad południowo-zachodniej Europy.

  Miejscami popada

  Wtorek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. Na zachodzie kraju pojawią się słabe opady deszczu do 2 litrów wody na metr kwadratowy, a na południowym wschodzie przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem do 2 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, przez 8 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Pomorzu, Kujawach i Ziemi Lubuskiej. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  W środę należy spodziewać się pochmurnego nieba z większymi przejaśnieniami na północy i wschodzie. Na południu miejscami może popadać słaby deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie od 6 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, przez 9 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słabo i umiarkowanie z północy i zachodu. Na Pomorzu wiatr może okresami przybierać na sile.

  Może silniej wiać

  Czwartek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie, przez 10 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni i południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Piątek zapowiada się pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie możliwe są słabe opady deszczu do 3 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie, przez 12 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z południowego zachodu, a wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Na sobotę prognozowane jest pochmurne niebo z przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 10 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 13 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach może rozpędzać się do 50-70 kilometrów na godzinę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...