Informacje
 • Pogoda na 5 dni: idzie duża zmiana pogody. Będzie padać i wiać

  09-03-2021 15:41 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Dorota Gardias o pogodzie ciągu kolejnych dni Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: TVN24

  Kończy się pogodowa przeplatanka ze słonecznymi chwilami. Czeka nas ciąg dni wypełnionych chmurami, deszczem i śniegiem. Do tego będzie porywiście wiać.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem układu wysokiego ciśnienia znad Rosji i Ukrainy. Zalegać nad nami będzie zimne i suche powietrze arktyczne.

  Środa zapowiada się pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

  Śnieg, deszcz i wiatr

  Czwartek upłynie pod znakiem opadów śniegu, od zachodu przechodzących w deszcz. Spadnie do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Z kierunku południowego powieje dość silny wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę. W górach możliwe są zjawiska fenowe, z porywami do 100 km/h w partiach szczytowych.

  Do 11 stopni

  Na piątek dla Dolnego Śląska prognozowana jest pogodna aura. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem do 3-8 l/m kw. Temperatura maksymalna osiągnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni.

  W sobotę okresami czekają nas opady deszczu, z wyjątkiem Suwalszczyzny, gdzie popada deszcz ze śniegiem. Spadnie do 5-10 l/m kw. Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni wiatr.

  Niedziela wszędzie upłynie z chmurami opadami deszczu rzędu 5-10 l/m kw. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr, z zachodu i południowego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...