Informacje
 • Niebezpiecznie w górach.
  Uwaga na intensywne opady śniegu

  21-01-2018 07:50 Sprawdź prognozę ostrzeżeń na kolejne dni

  Przed nami mroźne dni

  Visualhunt (CC BY-SA 1.0), IMGW

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzech regionów. Dotyczą intensywnych opadów śniegu. Prognozowane jest także wydanie kolejnych alertów w najbliższych dniach.

  W ostatnich dniach sytuacja pogodowa w Polsce była trudna - nękał nas przede wszystkim silny wiatr, a miejscami też intensywne opady śniegu.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi również w niedzielę i poniedziałek.

  Aktualne ostrzeżenia

  W niedzielę w województwach podkarpackim, śląskim i małopolskim w subregionach południowych spodziewane są intensywne opady śniegu. W regionach podgórskich i w górach może spaść go do 20 centymetrów.

  Ostrzeżenia utrzymają się od godziny 9 rano w niedzielę do godziny 5 rano w poniedziałek.

   

  Prognoza ostrzeżeń

  Później na niedzielę IMGW prognozuje silny mróz w dwóch województwach. Dla województwa warmińsko-mazurskiego prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do -7 stopni Celsjusza na południowym zachodzie województwa. Lokalnie wystąpi spadek temperatury do -15 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie to może utrzymać się do godziny 7.30 rano w poniedziałek.

  W województwie podlaskim prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do -7 stopni Celsjusza na południowym zachodzie województwa. W północnej połowie regionu lokalnie spadek temperatury do -15 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie utrzyma się do godziny 7.30 w poniedziałek.

  W nocy z poniedziałku na wtorek na północnym wschodzie zapowiadane są alerty przed silnym mrozem. Na Warmii i Mazurach temperatura może ponownie spaść do -15 st. C. Ostrzeżenie utrzymać może się do godziny 7.30 we wtorek.

  Sprawdź, co czeka nas w najbliższych dniach w pogodzie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...