Informacje

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • koronawisrus
  A mozna było chorego Pana wyłapać na granicy i nie zarazałby innych
  ~sljnsl /2020-03-04 09:18
 • @matka
  @matka odpowiedzi na zadane przez ciebie pytania są znane prawie od początku. Do pierwszego zarażenia doszło na targu gdzie handluje się wszelkimi możliwymi zwierzakami. Ze względu na liczbę ludności, w Chinach jedzą prawie wszystko: nietoperze, gryzonie, węże, itd. Pierwotnym nosicielem choroby było zwierzę, zaraził się handlujący nim lub konsumujący je człowiek. Trzy lata temu na National Geographic leciał program o globalnej epidemii. Eksperci przewidzieli, że kolejna globalna epidemia rozpocznie się w takim właśnie miejscu w Azji, na styku człowieka i świata zwierząt. Żeby to zrozumieć, trzeba tam pojechać i zobaczyć jak wygląda życie w warunkach tamtejszej kultury. M.in. powszechne w lokalnych barach jest spluwanie wprost na ziemię, a kufle i szklanki płucze się w misce z nigdy nie zmienianą brudną wodą. Byłem, widziałem.
  ~traveller /2020-03-03 11:47
 • Tragedia PAN
  To oddaje żenujący poziom części naukowców w Polsce. Po pierwsze, na 90 tys. chorych zmarło już 3 tys., co oznacza śmiertelność na poziomie 3% i to jest liczba prawdziwa - zweryfikowana - oparta o FAKTY. Można oczywiście gdybać, iż zachorowań jest więcej, ale ta liczba nie jest znana, więc jest to pole na różne naciągane interpretacje, w celu obniżenia współczynnika śmiertelności. Po drugie, "hiszpanka" miała śmiertelność "tylko" 3-5%, ale zmarło na nią więcej osób niż zginęło w trakcie I WŚ - wg niektórych szacunków to było od 20 do aż 100 mln zgonów, przy całkowitej liczbie ludności wtedy na świecie - prawie 2 milliardy. Teraz jest 7,5 mld i przy podobnej wypadkowej zachorowalności i śmiertelności może się zdarzyć, iż umrze także wiele milionów osób. Tak więc, interpretacja przedstawiona przez uczonych z PAN nie jest żadnym uspokojeniem dla osób, które potrafią kojarzyć fakty i liczyć.
  ~epidemiolog /2020-03-03 10:18
 • sekta
  był gdzieś napisany artykuł ,że przyczynił się do tego jakiś Chińczyk ,który kierował sektą, po czym przepraszał na kolanach.
  ~sekta /2020-03-03 08:58
 • Prawda?
  Tylko Prawda (Nick douczony) nas uratuje a nie wciskania kitu. chyba z kosmosu to nie spadlo wszyscy cierpiom niestety kazda istota.
  ~Mikus /2020-03-03 07:51

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...