Informacje
 • Egipska plaga w Stanach Zjednoczonych.
  Robaki opanowały Kalifornię i Nevadę

  26-08-2015 18:12 Owady zbierają się wokół źródeł światła
  Egipska plaga w Stanach Zjednoczonych. <br />Robaki opanowały Kalifornię i Nevadę

  Plaga owadów w USA

  Twitter.com

  Sceny rodem z filmów grozy rozegrały się na zachodzie Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza w Lone Pine w Kalifornii i na pustyni w Nevadzie. Obszary zostały opanowane przez roje pluskwiaków - Melacoryphus lateralis.

  W Kalifornii plagę owadów notowano w Lone Pine w pobliżu stacji benzynowej. Na pustyni Sonora jest to bardzo częsty widok, jednak w sąsiedniej Kalifornii nigdy wcześniej się to nie zdarzało.

  Owady wieczorami obsiadały nawet najsłabsze źródła światła. W wielu miejscach utworzyły się cmentarzyska martwych pluskwiaków.

  Według eksperta entomologa Davida Havilanda z Uniwersytetu w Kalifornii, napływ Melacoryphus lateralis spowodowany był łagodną i dość wilgotną zimą, która poprawiła jakość roślin w Kalifornii.

  Plaga również w Nevadzie

  Na północ od tego miejsca pojawiła się też inna plaga. Pustynię w Nevadzie obsiadły zielone, jeszcze niezidentyfikowane owady. Władze oraz naukowcy próbują ustalić, co to za gatunek.

  Jeff Knight, entomolog z Departamentu Rolnictwa w stanie Nevada, uspokoił, że prawdopodobnie owady nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia ludzi.

  Przeszkadzają uczestnikom festiwalu

  To ważne, bo najbliższych dniach (30.08-7.09) ma odbyć się kolejna edycja festiwalu Burning Man, na który do stanu Nevada już teraz zjeżdżają uczestnicy i miłośnicy tego wydarzenia. Niestety, owady skutecznie utrudniają im oczekiwanie na imprezę. Roje pluskwiaków opanowują namioty i samochody. Blogerzy i internauci informują o aktualnej sytuacji w tym regionie. Publikują zdjęcia, na których widać m.in. oblepione owadami koła samochodów.

  "Co się dzieje? Nie wiemy. Nie wiemy jak te małe zwierzątka są w stanie przetrwać ten upał. Są wszędzie, pokrywają ściany namiotów i ulice. Nie wiemy również skąd pochodzą. Jedna z teorii mówi, że deszczowa wiosna i lato przyczyniła się do masowego wyklucia tych zwierząt" - pisał bloger John Curley.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • zielone robale
  to nic innego jak "nazara viridula" cala francja jest tym wyscielona :) pod koniec jesieni zmieniaja kolor na ciemny braz,nie nalezy ich brac do reki bo koszmarny smrodek ze strachu wydalaja,najlepiej przydeptac i wyrzucic,zyja w stadach a francuzi ich nie znosza tylko przez specyficzna won :)
  ~klakier /2015-08-26 22:24
 • Barany z tvn
  Zwierzęta? A może owady panie redaktorze.
  ~Jaja /2015-08-26 22:08
 • robaki...
  te zielone spotykam często na działce na roślinach w gorące dni - nawet są też brązowe więc nie widzę nic dziwnego w tym ale Amerykanie zawsze są w panice...
  ~rav /2015-08-26 21:43
 • Plaga
  Nie dawno czytałem o podobnej pladze w Rosji. Ile było banderowskiego zachwytu, a tu się okazuje USA podobnie zaatakowana.
  wojtek_graczyk /2015-08-26 20:41
 • Natura wraca
  Natura wraca po okresie suszy.
  ReThinker TwoPointO /2015-08-26 20:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...