Informacje
 • "Jak działa zdrowy człowiek". Rządowa kampania, która promuje profilaktykę

  24-09-2015 16:06 Kampania Ministerstwa Zdrowia

  Jak działa zdrowy człowiek?

  Fot. Ministerstwo Zdrowia / Facebook: Jak działa zdrowy człowiek? / Film: TVN Meteo Active

  "Jak działa zdrowy człowiek" to kampania Ministerstwa Zdrowia, która "do niczego nie zmusza, niczego nie nakazuje, tylko inspiruje do tego, by zwrócić uwagę na to, że mamy realny wpływ na to, by nie chorować", co podkreślała koordynatorka akcji Tatiana Mindewicz-Puacz.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  - Kampania "Jak działa zdrowy człowiek" mówi szerzej o trzech zabójcach: o otyłości, czyli o jedzeniu, o wszelkiego rodzaju używkach i o stresie - wymieniała na początku września na antenie TVN 24 Mindewicz-Puacz, koordynatorka kampanii "Jak działa zdrowy człowiek".

  Główni zabójcy

  - To są choroby cywilizacyjne - podkreśliła. - Ile pieniędzy byśmy włożyli w leczenie, to jeżeli nie zaczniemy czegoś robić, aby nie zachorować, to nie mamy szans - zaznaczyła.

  - Ta kampania do niczego nie zmusza, niczego nie nakazuje, tylko inspiruje do tego, by zwrócić uwagę na to, że mamy realny wpływ na to, by nie chorować - podkreślała podczas konferencji zorganizowanej z okazji startu kampanii.

  Profilaktyka zamiast leczenia

  - Nieważne, ile pieniędzy zainwestujemy w opiekę zdrowotną. Nie wypełnimy tego systemu bo ciągle pojawiają się nowe problemy - przyznał Wojciech Majda, kardiolog promujący kampanię "Jak działa zdrowy człowiek".

  - Dlatego powinniśmy swoją uwagę zwrócić w stronę profilaktyki - dodał. - Co oznacza profilaktyka? Mądre i zdrowe życie, tak aby zabezpieczyć się przed wystąpieniem przede wszystkim chorób cywilizacyjnych - podkreślił.

  Amerykański wzór

  Wzorem dla twórców kampanii "Jak działa zdrowy człowiek" jest prowadzona w USA od dwóch dekad kampania "Let's move!", której obecną ambasadorką jest Michelle Obama, żona prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....