Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • Dwumetrowy niedźwiedź wprosił się na obiad. Zjadł rybę

  16-06-2018 10:44 Nieproszony gość wpadł na obiad

  Pewne małżeństwo, wychodząc z domu, nie zamknęło okna w kuchni. Z okazji skorzystał niedźwiedź, który podebrał mieszkańcom obiad. Sytuację nagrała znajdująca się w pomieszczeniu kamera.

  Lane Sykes i Carole Scofield, wraz z przyjaciółmi, wyszli z domu zaledwie na godzinę. Po powrocie zastali nieproszonego gościa. Koleżanka małżeństwa spostrzegła w kuchni… niedźwiedzia.

  Łupem padła ryba

  - Drzwi były zamknięte. Zostawiliśmy otwarte niewielkie okno w kuchni. Nigdy nie pomyślałbym, że może przez nie przejść niedźwiedź - opowiadał Sykes. Zwierzęciu nie udało się całkowicie wejść do domu, jednak wciąż tkwiąc w oknie wyciągnęło łapy, sięgając kuchennego blatu. Tym samym zapewniło sobie darmowy posiłek - rybę przeznaczoną na obiad. Oczywiście nie dla niego.

  - Nadal nie jestem w stanie tego pojąć... W jaki sposób dwumetrowy niedźwiedź, który waży ponad 150 kilogramów, mógł przecisnąć się przez takie okienko - niedowierzał Lane.

  Małżeństwo mieszka w kalifornijskim mieście South Tahoe Lake od dwudziestu lat. Przyznają, że opisywana sytuacja, która miała miejsce w środę wieczorem, nie była jednorazowym incydentem. W tym czasie mieli do czynienia z niedźwiedziami sześciokrotnie. W zeszłym roku jeden wyłamał przednie drzwi domu.

  Lane i Carole teraz śmieją się z całej sytuacji, jednak mają nadzieję, że nauczeni ich doświadczeniem inni ludzie będą zamykać wszystkie wejścia do swoich domów -nawet te najmniejsze.

  Nie zostawiaj jedzenia na zewnątrz

  Kalifornijski Departament Ryb i Dzikiej Przyrody (CDFW) twierdzi, że niedźwiedzie zazwyczaj zdobywają pożywienie w śmietnikach. Obecnie potrafią posunąć się dalej, wchodząc do domów. Lesa Johnston z CDFW ostrzega, że gdy zwierzęciu uda się w ten sposób zdobyć jedzenie, może to zapamiętać i powtórzyć włamanie w przyszłości.

  Johnston apeluje, żeby nie zostawiać jedzenia na zewnątrz domu. W razie zauważenia niedźwiedzia należy wezwać odpowiednie służby. Jeśli jednak drapieżnikowi udałoby się wejść do domu, trzeba pozostawić wszystkie wejścia otwarte, aby zapewnić mu możliwość ucieczki.

  W Stanach Zjednoczonych niedźwiedzie często podchodzą pod ludzkie domy. Jeden utknął w samochodzie.

   
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...