Informacje
 • Burza uszkodziła minarety Tadż Mahal

  13-04-2018 09:55 Wiało z prędkością 130 km/h

  Silny wiatr spowodował zniszczenia w indyjskim mauzoleum. Uszkodzone zostały dwie wieże.

  W czwartek silna burza, z wiatrem wiejącym z prędkością 130 kilometrów na godzinę, uszkodziła dwa minarety znajdujące się przy bramach wejściowych do Tadż Mahal. Jeden z nich stoi przy królewskiej bramie, skąd turyści często mogą po raz pierwszy ujrzeć ten wspaniały zabytek. Drugi jest przy bramie południowej. W obu minaretach zawaliły się słupy o długości czterech metrów.

  Uszkodzone konstrukcje zaczęto już naprawiać.

  Na pamiątkę zmarłej żony

  Indyjskie mauzoleum położone jest w mieście Agra na północy Indii. Mauzoleum z XVII wieku przyciąga codziennie około 12000 gości i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych na świecie. Tadż Mahal postawił władca Szahdżahan na pamiątkę swojej zmarłej żony Mumtaz Mahal. Struktura kompleksu budowlanego jest niezwykle ciekawa. Składa się z białych marmurowych kopuł i minaretów inkrustowanych półszlachetnymi kamieniami i rzeźbami. Uważa się, że to najlepsze architektoniczne osiągnięcie epoki Wielkich Mogołów, która trwała w Indiach od XVI do XIX wieku.

   

 • Agra burza
  mieszkam 50 metrów od Taj Mahal wichura przeszła w środę w godzinach wieczornych,uszkodzone minarety Taj Mahal,w całej Agrze zerwane sieci energetyczne i inne powalone drzewa co drugie przynajmniej,zawalone domostwa
  ~zuza /2018-04-13 13:04

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...