Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 11°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Ogromne stado delfinów w Zatoce Monterey

  11-11-2016 11:37 Liczyło ponad 500 osobników

  Obserwatorzy morskich stworzeń mieli szansę podziwiać niezwykły widok na wodach niedaleko Kalifornii. Oczom miłośników przyrody ukazało się pokaźne stado delfinów.

  10 listopada w Zatoce Monterey, znajdującej się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, pojawiło niezwykłe stado delfinów długopyskich (delphinus capensis).

  Ponad pół tysiąca delfinów

  Skupisko liczące ponad 500 osobników zostało zarejestrowane przez Alisę Schulman-Janiger na jednym ze statków wycieczkowych do obserwacji wielorybów. Na nagraniu widać, jak delfiny płyną tuż obok łodzi, radośnie wyskakując co jakiś czas nad powierzchnię wody.

  Delphinus capensis to gatunek ssaka występujący w niemal wszystkich morzach tropikalnych na świecie. Delfiny długopyskie są bardzo podobne do delfinów zwyczajnych i, tak jak one, mają po bokach białe, brązowe lub jasnożółte plamy. Posiadają też czarny grzbiet i biały brzuch. Te ciepłolubne ssaki dookoła oczu mają jasne obwódki, tworzące tzw. okulary.

  Ogromne stada nieśmiałych ssaków

  Delfiny tego gatunku żyją w skupiskach setek, a czasami nawet tysięcy osobników, stąd nic dziwnego, że tak duże stado pojawiło się w amerykańskiej Zatoce Monterey. Ze względu na ich społeczne zachowania i przystosowanie do przebywania w dużych grupach, bardzo trudno jest je oswoić. Może zatem dziwić fakt, że niektóre delfiny podpłynęły tak blisko statku.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....