Informacje
 • Piorun ranił 82 uczestników festiwalu "Rock am Ring". Impreza przerwana, by "uniknąć kolejnych ofiar"

  04-06-2016 20:40 Zaplanowane na niedzielę koncerty odwołano

  82 osoby uczestniczące w festiwalu "Rock am Ring" zostały ranne w wyniku uderzenia pioruna. 15 osób jest w stanie ciężkim. Początkowo imprezę przerwano tylko na 1,5 godziny, ale finalnie zdecydowano o odwołaniu koncertów. - Musimy zrobić wszystko, co możliwe, by uniknąć kolejnych ofiar - wyjaśnił minister spraw wewnętrznych Niemiec.

  Początkowo media w oparciu o informacje udzielone przez policję podawały, że w piątek wieczorem 3 czerwca w wyniku uderzenia pioruna na festiwalu "Rock am Ring" na zachodzie Niemiec rannych zostało 51 osób. Spośród ofiar aż 15 było w stanie ciężkim.

  Piorun ranił 82 osoby

  Wieczorem liczba ofiar się zmieniła. Podano, że uderzenie pioruna raniło w sumie aż 82 osoby, spośród których 15 do szpitali trafiło w stanie ciężkim.

  - Osoby w najgorszym stanie przetransportowano do szpitala helikopterem - relacjonował Wojciech Hernes, korespondent Radia Zet w Berlinie.

  Uczestników koncertu, który odbywał się na płycie lotniska Mendig, na zachód od Koblencji (kraj związkowy Nadrenia-Palatynat), zaskoczyła wieczorem gwałtowna burza. Muzyczna impreza, w której uczestniczy 90 tys. fanów muzyku rockowej, została przerwana na półtorej godziny.

  - Podczas tej trzydniowej imprezy często pojawiają się burze, ponieważ koncerty odbywają się w górach - wytłumaczył Hernes. - W piątek już na początku imprezy około 95 tysięcy osób musiało szukać schronienia przed wichurą i oberwaniem chmury - dodał.

  Kontynuowany, finalnie odwołany

  Rzeczniczka imprezy początkowo dementowała plotki o tym, że festiwal miałby zostać przerwany w wyniku złej pogody.

  - Meteorolodzy mówią, że w weekend pogoda poprawi się, dlatego festiwal jest kontynuowany - zawiadomił w pierwszej połowie dnia Hernes.

  Ulewa zniszczyła część namiotów, w których nocowali uczestnicy festiwalu. Teren zamienił się w grzęzawisko. Jednak w sobotę wieczorem podano, że organizatorzy zdecydowali o przerwaniu koncertów.

  Prawdopodobnie nie odbędzie się też ostatnia, niedzielna część festiwalu.

  - Musimy zrobić wszystko, co możliwe, by uniknąć kolejnych ofiar - powiedział minister spraw wewnętrznych Nadrenii-Palatynatu Roger Lewentz.

  Legendarna impreza

  Festiwal "Rock am Ring" miał potrwać do niedzieli. Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu piorun zranił 33 osoby. Jest to największy festiwal w Niemczech i jeden z największych na świecie. Odbywa się od 1985 roku.

  - To jeden z najstarszych niemieckich festiwali rockowych. Ma ponad trzydziestoletnią tradycję - poinformował Hernes.

  Dynamiczna pogoda

  Burzowa pogoda daje się we znaki mieszkańcom Niemcom od kilku tygodni. Pod koniec maja piorun ranił 35 osób, które grały na boisku w miejscowości Hoppstadten w Nadrenii-Palatynacie w zachodnich Niemczech.

  Piorun, który uderzył na festiwalu widać na poniższym filmie. Widać na nim, jak na niebie nagle pojawia się błyskawica. Niebo rozjaśniało w jednej chwili.

   

   

   

   

 • niech napierdalają w ludzi
  może będą mieć więcej respektu co do pogody,bo nikt się jej nie boi
  ~spadam /2016-06-07 12:26
 • Niebo rozjaśniało w jednej chwili przy błyskawicy.
  Sensacja nie ma co.
  ~nick /2016-06-04 21:41
 • Czestotliwosci czlowieka
  Za duzo sie przemiescilo z drugiej strony planety i teraz zmienila sie biegunowosc a oprocz tego ludzkosc europejska nadaje na innyh czestotliwosciach.Taka mala dygresja
  ~piorun /2016-06-04 21:10
 • Pioruny lubią duże skupiska
  Najpierw w sędziego na meczu, teraz na festiwalu. Trzeba uważać na nie podczas ŚDM.
  Vars /2016-06-04 10:39

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...