Informacje
 • "To ogromna tragedia". Rzeka błota zabiła ponad 40 osób

  18-05-2015 21:18 Napierająca ziemia zmiotła zabudowania

  Powódź błotna w Kolumbii

  PAP/EPA

  Nikt nie spodziewał się takiej tragedii. Według najnowszych informacji ponad 40 osób straciło życie w powodzi błotnej w Kolumbii. Liczba ta może wzrastać.

  Katastrofa miała miejsce w poniedziałek w prowincji Antioquia w północno-zachodniej Kolumbii. Intensywne opady doprowadziły do wystąpienia z brzegów rzeki Liboriana, a to wprawiło w ruch ogromne pokłady ziemi. Niszczycielski żywioł z samego rana zmiótł większą część wioski Santa Margarita leżącej na południowy zachód od miasta Medellin.

  Ofiary śmiertelne

  Jak podaje agencja Reutera, co najmniej 40 osób nie żyje i wciąż trwają poszukiwania zaginionych. Wcześniejsze doniesienia mówiły o 33 odnalezionych ciałach.

  - Spodziewamy się, że ta liczba wzrośnie - powiedziała Ines Cardona, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Antiquii, dodając, że 20 osób zostało rannych.

  Jak można przeczytać w lokalnych mediach, "wszystko jest na dobrej drodze do oceny i naprawy szkód". Jednak ulice wciąż są pokryte błotem i gruzem.

  - To takie trudne, ponieważ nigdy nie wyobrażałem sobie, że coś takiego może się wydarzyć - powiedziała jedna z mieszkanek Salgar Nieves Herrera. - Tak wielu sąsiadów nie żyje. Dzięki Bogu, że ja, moje córki i wnuczka jesteśmy cali - dodała.

  Akcja ratunkowa

  - To ogromna tragedia - powiedziała Zulma Osorio, przedstawicielka lokalnych władz. - Poszukiwania zaginionych trwają. Urzędnicy starają się stworzyć listę poszkodowanych rodzin - dodała.

  Prowadzona jest akcja ratunkowa z udziałem strażaków i zespołów reagowania kryzysowego ze wszystkich okolicznych terenów.

 • nie spodziewali się?
  wszyscy mieszkający przy rzekach zawsze muszą się spodziewać weezbrania wody w rzece!!!!!!!!!!!Współczuję im ale są winni swego nieszczęścia. Jak w Polsce; jakoś to będzie!EDUKACJA< EDUKACJA I JESZCZE RAZ EDUKACJA pod strzechy jak pisał chyba Mickiewicz.
  ~Zosia /2015-05-19 10:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...