Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: aura w wielu miejscach nie dopisze, biomet również

  26-02-2015 06:11 Termometry wskażą wartości na poziomie od 5 do 9 stopni Celsjusza

  Na południu może pokropić

  Fot. sxc.hu | Film: TVN Meteo

  Czwartek tylko w części kraju okaże się być pogodny. Meteorolodzy prognozują, że sporą część nieba przesłonią bowiem deszczowe chmury, z których spadnie około 1-2 l/mkw. wody, choć miejscami niewykluczone, że nawet i do 5 l/mkw. Wartości na termometrach w całej Polsce będą dodatnie, oscylując na poziomie 5-9 st. C.

  Pogoda w ciągu dnia będzie zbliżona do aury prognozowanej na noc. Pogodnie, choć umiarkowanie pochmurno, będzie w województwach na północnym zachodzie i w części centrum, podczas gdy w pozostałych regionach niebo szczelnie przesłonią deszczowe chmury.

  Opady o natężeniu 1-5 l/mkw. wystąpią zarówno w Suwałkach, Białymstoku, jak i w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Katowicach oraz w Krakowie i w Rzeszowie. W górach synoptycy nie wykluczają, że zamiast deszczu lokalnie będzie prószył śnieg.

  W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 5-7 st. C na wschodzie i w centrum do około 9 st. C na zachodzie Polski.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w czwartek będzie oscylowała na poziomie od około 70 proc. na północnym zachodzie, gdzie biomet będzie neutralny, do ponad 90 proc. na terenie województw na południowym wschodzie, gdzie ponadto warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne. W całej Polsce odczuwalny będzie komfort termiczny.

  Prognoza dla pięciu miast

  Dla: WARSZAWY

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Temp. maks. 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu: 1007 hPa, rośnie.

  Dla: POZNANIA

  Dość pogodnie. Temp. maks. 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu: 1011 hPa i rośnie.

  Dla: GDAŃSKA

  Dość pogodnie. Temp. maks. 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie w południe: 1022 hPa, rośnie.

  Dla: WROCŁAWIA

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temp. maks. 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu: 1005 hPa, rośnie.

  Dla: KRAKOWA

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Temp. maks. 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie po południu 990 hPa, rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...