Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 5°C -1°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Hiszpania z 28 st. C, nad Sycylią burzowe chmury

  30-10-2014 07:07 Specjalna prognoza pogody "Meteo News" dla Starego Kontynentu

  Sycylia burzowa

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Jesień nie na całym kontynencie europejskim jest ponura. Lokalnie nie brak błękitnego nieba, na którym próżno szukać ciemnych chmur. Meteorolodzy prognozują, że czwartek będzie słoneczny m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Francji oraz częściowo we Włoszech i w kilku krajach bałkańskich. Nie zbraknie jednak miejsc, gdzie zamiast ciemnych okularów przydadzą się parasole. Gdzieniegdzie może nawet zagrzmieć.

  W czwartek mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego będą mieli zero powodów do narzekania, a do zadowolenia - przynajmniej dwa. Synoptycy prognozują, że tego dnia będzie w całym regionie słonecznie i ciepło - termometry wskażą 21-28 st. C.

  Całkiem przyjemnie będzie również we Francji, gdzie niebo będzie umiarkowanie zachmurzone, a temperatura będzie wahała się na poziomie 16-24 st. C.

  Jesienna kratka

  Z kolei we Włoszech (16-23 st. C) będzie przyjemnie jedynie na północy i w centrum. W tej części "europejskiego buta" będzie pogodnie, podczas gdy nad południem oraz nad Sycylią zawisną ciemne, burzowe chmury.

  Chmur nie zabraknie również nad Bałkanami, gdzie w wielu regionach spodziewane są opady deszczu. Wartości na termometrach będą nieco niższe na północy (10-12 st. C), a nieco wyższe na południu (14-19 st. C).

  Angielska pogoda na zachodzie

  Deszczu nie zabraknie również na Wyspach Brytyjskich (15-19 st. C), nad którymi w czwartek zbierze się sporo chmur. Nie inaczej na zachód od naszych granic - w Belgii, Holandii i w Niemczech dzień będzie typowo jesienny, czyli pochmurny i deszczowy. W najcieplejszym momencie dnia termometry w tych krajach wskażą od 10 do 17 st. C.

  Pogodna przewaga

  Z kolei na półwyspie Skandynawskim (1-11 st. C) padać w czwartek będzie jedynie w okolicach Trondheim i Bergen. W pozostałych regionach Skandynawii będzie pogodnie, podobnie jak i w centrum Europy, gdzie utrzyma się umiarkowane zachmurzenie i temperatura rzędu 9-11 st. C oraz na wschód od granic Polski.

  Synoptycy prognozują, że tam niebo na ogół będzie bezchmurne lub słabo zachmurzone, choć wartości sięgną jedynie poziomu 6-10 st. C.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...