Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -4°C -3°C -12°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • "Ognista burza" trawi wysuszone tereny północnej Kalifornii

  16-09-2014 13:17 Żywioł wymusił ewakuację tysięcy osób

  Wysuszoną na wiór północną Kalifornię trawi pożar, który zmusił wielu ludzi do porzucenia domów. Władze zdecydowały się na zamknięcie odcinka jednej z międzystanowych autostrad oraz jednej z głównych dróg. - Pożar pojawił się zupełnie niespodziewanie - opisywali mieszkańcy, przyrównując go do "ognistej burzy".

  Dziesiątki brygad Straży Pożarnej na północy amerykańskiego stanu Kalifornia od poniedziałku 15 września walczą z potężnym pożarem.

  Sytuację pogarsza fakt, że w tej części kraju od 3 lat utrzymuje się susza. Ogień strawił dotychczas około 350 akrów oraz poważnie uszkodził lub zniszczył ponad 100 budynków.

  Ewakuowane miasteczka

  Ze względu na ogromne niebezpieczeństwo władze zdecydowały o ewakuacji około tysiąca mieszkańców zamieszkującej trzy niewielkie miejscowości położone przy autostradzie międzystanowej nr 5 oraz w przy drodze krajowej nr 97.

  Obie trasy zostały dla bezpieczeństwa wyłączone z ruchu osobowego. Szkody są poważne m.in. w miejscowości Weed w hrabstwie Siskiyou spłonął miejscowy kościół.

  - Wszystko, co pozostało to kupa gruzu i popękanych cegieł - powiedział w rozmowie z reporterami Tony Porter, obywatel Weed.

  "Ognista burza"

  - Pożar pojawił się zupełnie niespodziewanie - relacjonował mieszkaniec, Roy Ventura.

  Mężczyzna przyrównał go do "ognistej burzy" (ang. firestorm - przyp. red.). - Nie było szans na to by chociażby polewać zabudowania wodą - relacjonował Ventura.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...