Świat

Znaleźli głowę ofiary "Canadian Psycho"?

Świat

Aktualizacja:

Policja w Montrealu odnalazła najprawdopodobniej głowę chińskiego studenta, o którego zabójstwo oskarżono kanadyjskiego aktora porno Lukę Magnottę - podała telewizja Fox News.

Po tym, jak dostała informację, policja przeszukała w niedzielę Parc Angrignon, znajdujący się zaledwie kilka kilometrów od mieszkania Magnotty. Tam dokonano makabrycznego znaleziska - odkryto ludzką głowę - donosi amerykańska stacja telewizyjna.

- Na ten moment nie potwierdzamy, że to jest ludzka głowa - powiedział jednak rzecznik miejscowej policji Ian Lafreniere. - Teraz czekamy na analizy, że jest ona ludzka i należy do Jun Lina - dodał natychmiast.

Jun Lin, 33-letni chiński student, miał zostać w maju zamordowany przez Magnottę, który dopuścił się też aktów nekrofilii i kanibalizmu. Wszystko to Kanadyjczyk nagrał, a nagranie umieścił w sieci. Części ciała swojej ofiary miał zaś wysłać do różnych kanadyjskich instytucji.

Schwytany i oddany Kanadzie

Policja nie potwierdza, że informacje prowadzące do znalezienia głowy pochodziły od 29-letniego Magnotty, który po pościgu przez pół świata został aresztowany w Niemczech.

18 czerwca dokonano ekstradycji podejrzanego do Kanady. Magnotta, ochrzczony przez media przydomkiem "Canadian Psycho", nie przyznaje się do winy.

Autor: jak//gak/k / Źródło: FOX News