50 morderstw, 39 prób morderstwa. Zamachowiec z Nowej Zelandii usłyszy zarzuty

TVN24


Zarzuty popełnienia 50 morderstw i 39 prób morderstwa zostaną postawione sprawcy zamachów w Christchurch - poinformowała w czwartek nowozelandzka policja. Do przeprowadzenia 15 marca dwóch ataków na meczety pełne wiernych przyznał się Australijczyk Brenton Tarrant.

Według policji rozważane jest postawienie Tarrantowi kolejnych zarzutów.

Aresztowany Australijczyk ma w piątek za pośrednictwem łącza wideo wystąpić przed sądem w Christchurch. Na tym etapie oskarżony nie będzie mógł odnieść się do postawionych mu zarzutów.

- Głównym celem wezwania w dniu 5 kwietnia będzie ustalenie stanowiska pozwanego w sprawie reprezentacji prawnej i otrzymanie informacji dotyczących kroków proceduralnych - przekazał sędzia Cameron Mander.

Najkrwawszy zamach w Nowej Zelandii

15 marca w Christchurch doszło do ataków na dwa meczety pełne wiernych. Zginęło 50 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Był to najkrwawszy akt terrorystyczny w historii Nowej Zelandii.

Odpowiedzialność za oba ataki wziął na siebie skrajnie prawicowy działacz Brenton Tarrant, który 16 marca został postawiony przed sądem i wstępnie usłyszał zarzut morderstwa.

Do ataku doszło w Christchurch w Nowej Zelandii
Mapy Google, tvn24.pl

Autor: mm//kg / Źródło: PAP