Świat

Zabił nauczycielkę przy innych uczniach. 20 lat więzienia dla 16-latka

Świat

wikipedia-CC-BY-SA | Mtaylor848Napastnika od razu zatrzymała policja

Nastoletni uczeń zadźgał nożem kuchennym swoją nauczycielkę w klasie przy innych uczniach, a potem, nie okazując żadnych emocji, wrócił do ławki. W poniedziałek sąd wydał wyrok w procesie zabójcy. 16-latek ma spędzić za kratami 20 lat.

Nauczycielka hiszpańskiego, 61-letnia Ann Maguire została zaatakowana w kwietniu w Leeds. Kobieta przepracowała w szkole ponad 40 lat i niebawem zamierzała przejść na emeryturę.

Zabójstwo w klasie

Nauczycielka była pochylona nad jedną z uczennic, kiedy nastoletni napastnik zaatakował ją od tyłu i zaczął dźgać w szyję nożem kuchennym. Kobieta została siedmiokrotnie ugodzona nożem w szyję i plecy. Pomocy chciał udzielić jej inny nauczyciel, zaalarmowany krzykami dzieci. Było jednak za późno. 15-letni wówczas napastnik jak gdyby nigdy nic usiadł z powrotem w ławce.

Kobieta zmarła w wyniku odniesionych ran.

Napastnik wcześniej rozpowiadał kolegom ze szkoły, że nienawidzi Maguire i chce jej śmierci. Na swoim profilu na Facebooku napisał, że "zasługuje ona na więcej niż śmierć, więcej niż ból i więcej niż cokolwiek, co możemy zrozumieć".

Prokurator powiedział, że późno w nocy w Wigilię 2013 roku i we wczesnych godzinach Bożego Narodzenia nastolatek wymieniał z kolegami wiadomości na Facebooku - W tych wiadomościach mówił o "brutalnym zabójstwie" pani Maguire i spędzeniu reszty życia w więzieniu, dzięki czemu nie będzie musiał martwić się o siebie i pieniądze - mówił prokurator.

W poniedziałek sąd orzekł wyrok co najmniej 20 lat więzienia dla chłopaka.

Nauczycielka miała 61 latWest Yorkshire Police

Autor: pk//gak / Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia-CC-BY-SA | Mtaylor848