Świat

Z dubeltówką na rabusiów z Polski

Świat

TVN24Pracownik jubilera ruszył w pościg za rabusiami z dubeltówką

W Danii po dramatycznym pościgu policja zatrzymała trzech rabusiów, którzy napadli na sklep jubilerski. Pomógł im pracownik sklepu, który w pościg za Polakami wyruszył uzbrojony w myśliwską dubeltówkę.

Trzech uzbrojonych bandytów dokonało napadu na sklep jubilerski w centrum miasta Herning, terroryzując pistoletem personel i zabierając luksusowe zegarki wartości ok. 270 tys. euro. Jeden z pracowników sklepu rzucił się w pościg za uciekającymi rabusiami uzbrojony w myśliwską dubeltówkę.

Pomógł mu kierowca ciężarówki, blokując uciekającym samochodem bandytom drogę ucieczki. Przybyła na miejsce policja zatrzymała dwóch z nich, pilnowanych przez sprzedawcę ze strzelbą i odzyskała zrabowane przedmioty.

Trzeci napastnik zdołał uciec i skryć się w ogrodzie jednego z okolicznych domów. Po trzech godzinach wytropiły go policyjne psy. Mężczyzna oddał się w ręce policji nie stawiając oporu.

Cała trójka stanęła już przed sądem w Viborgu, stolicy regionu Północnej Jutlandii, który zdecydował o ich osadzeniu w areszcie śledczym.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24